کد خبر: 4051978
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰

نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر تابستان امسال وارد مدار می‌شود

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر تابستان امسال وارد مدار می‌شود که به همین منظور در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های لازم با وزارت نیرو به عمل آمده است.

محمود عباس زاده نماینده مردم مشگین در مجلسمحمود عباس‌زاده‌مشکینی، نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر تابستان امسال وارد مدار می‌شود که به همین منظور در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های لازم با وزارت نیرو به عمل آمده است که با راه‌اندازی این پروژه اتفاقات خوبی در استان اردبیل در حال انجام است.

وی بیان کرد: در حال حاضر رفع موانع و مشکلات موجود برای هموارسازی مسیر اجرای پروژه زمین گرمایی مشگین‌شهر در دستور کار قرار گرفته و به همین منظور تصمیمات جدی و عملیاتی برای بهره‌برداری از این پروژه در دستور کار قرار گرفته است که با صدور دستورات لازم برای شروع فوری کار اقدامات لازم به عمل آمده است.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر به نیروگاه ژئوترمال خواهد پیوست و با تکمیل سبد تنوع انرژی کشور درصدد هستیم این نیروگاه را به یک برند ملی تبدیل کنیم که این موضوع در حال حاضر به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

عباس‌زاده مشگینی ادامه داد: طی بازدیدهای به عمل آمده مسئولان کشوری از این پروژه تمهیدات لازم در راستای تسریع در اجرای آن به عنوان یک مگاپروژه درصدد هستیم به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل پوشانده و مشکلات و موانع موجود را برطرف کنیم که این موضوع در حال حاضر به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر صرف منابع ارزی برای این پروژه 2 هزار میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده و به همین منظور 11 حلقه چاه اکتشافی حفر شده که 7 حلقه آن به بهره‌برداری رسیده که قابلیت نصب توربین و تولید برق را دارد.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: نیروگاه زمین گرمایی کشور در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و با بهره‌برداری از این پروژه شاهد دستیابی به یک مرکز تحقیقاتی، صنعتی و اقتصادی در کشور هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :