کد خبر: 4078006
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵

هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی در اردبیل برگزار شد

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی ویژه کارکنان، بازنشستگان و خانواده‌های آنان در صدا و سیمای مرکز اردبیل برگزار شد.

مسابقات قرآن و عترت رسانه ملیبه گزارش ایکنا از اردبیل، علی ملااحمدی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل، ۲۳ مردادماه، در مراسم مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی در اردبیل اظهار کرد: هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی همزمان و به صورت سراسری با قرائت قرآن ویژه کارکنان، بازنشستگان و خانواده‌های آنان در صداوسیمای مرکز اردبیل، برگزار شد.

وی بیان کرد: این مسابقات به منظور توسعه و نشر آموزه‌های دینی در جامعه، ضرورت انس با قرآن کریم و فراگیری آن در بین کارکنان مرکز و خانواده‌های آن‌ها برگزار ‌شد و انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسب زمینه افزایش هرچه بیشتر تعداد شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی تا سال آینده مهیا شود.

ملااحمدی با بیان اینکه مردم استان اردبیل به عنوان مردمان دیندار و عاشق قرآن و اهل بیت(ع) شناخته شده‌اند، افزود: باید هرکدام از این افراد در حد خود قرآن ناطق باشند و از فرصت‌های مناسب برای افزایش علاقه‌مندی همکاران و خانواده‌های آنان به آموزش قرآن در زمینه های مختلف قرائت، ترتیل، تفسیر و غیره با بهره‌گیری از اساتید مبرز قرآنی استان، استفاده کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل تصریح کرد: باید اولویت رسانه استانی و همه ما تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی، تشکیل کلاس‌های قرآنی برای همکاران و خانواده‌ها و تشویق آنان برای شرکت و حضور گسترده در محافل و مجالس و مسابقات قرآنی باشد و یقینا در این راه از هیچ کمک و حمایتی دریغ نمی‌کنیم.

رسول حاجی‌زاده، دبیر مسابقات قرآنی مرکز اردبیل نیز در ادامه گفت: امید و انتظار آن است که در پرتو نورانیت و معنویت برگرفته از قرآن این مسابقات، بتوانیم در راه اعتلای اسلام و انقلاب و وظیفه رسانه ای خود، بیش از پیش گام‌هایی استوارتر برداریم.

وی بیان کرد: با تدبر و تعقل و تفکر در آیات الهی زندگی خود را برمبنای سبک زندگی قرآنی استوار کرده و عمل به قرآن و تبلور یافتن فرامین الهی در رفتار، اخلاق و منش اداری و اجتماعی الگوی عملی برای جذب دیگران باشیم.

گفتنی است؛ در این دوره از مسابقات همکاران صدا و سیمای مرکز اردبیل در رشته‌های حفظ ۳ جزء، حفظ یک جزء، روخوانی و روان خوانی قرآن کریم، قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم و مسابقه کتبی تفسیر سوره ممتحنه و آشنایی با احکام نماز و روزه به رقابت پرداختند و نفرات برتر این مسابقات به مرحله کشوری راه می‌یابند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha