کد خبر: 4077223
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰

حماسه عاشورا سراسر شعارهای آزادی‌طلبی و عزت نفس است

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: اگر محرم، درس‌های کربلا و تاریخ عاشورا نبود، امروز نامی از اسلام باقی نمی‌ماند و به همین خاطر می‌توان گفت حماسه عاشورا سراسر شعارهای آزادی‌طلبی، استقامت و عزت نفس است.

غلامحسن محمدی اصل فرمانده سپاه اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، سردار غلامحسین محمدی‌اصل، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، ۱۹ مردادماه، در بازدید از نمایشگاه لب‌های عطشان اردبیل اظهار کرد: حضور در جبهه‌های جنگ همراه با سلاح و مهمات است و در عقبه جنگ کارهای فرهنگی لازمه کار پشتیبانی از انقلاب و اسلام است و امروز کار در فضای مجازی همچون جنگ با سلاح و مهمات در وسط معرکه است.

وی با بیان اینکه ماه محرم فرصت مهمی برای انتقال فرهنگ اسلامی و دینی به نسل جوان و نوجوان جامعه است، گفت: امروز همه ما وظیفه داریم تا پیام عاشورا را به آیندگان انتقال دهیم و  کار ارزشمند عوامل برگزاری نمایشگاه لب‌های عطشان، یعنی انتقال پیام و فرهنگ عاشورا به جامعه و نسل‌های آتی است به همین سبب انتقال فرهنگ عاشورا به نسل آینده ضروری است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، پایداری اسلام را از برکات فرهنگ عاشورا، خون امام حسین(ع)  و یاران باوفای ایشان عنوان کرد و افزود: به گفته امام(ره) محرم صفر اسلام را زنده نگه داشت و امروز فرهنگ عاشورا و درس‌های ماه محرم موجب شده تا بتوانیم در مقابل دشمنان شوم و نقشه‌های شوم آنها ایستادگی کنیم.

فرمانده سپاه استان اردبیل با بیان اینکه حماسه حسینی راز پیروزی و رمز تداوم انقلاب اسلامی است، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تقارن داشتن با ماه محرم اسلامی ثمره‌اش رسوایی طاغوت بود و فتنه 88 را عاشورا رسوا نمود، عاشورا باعث شد تا چهره واقعی دشمنان داخلی و خارجی و نقشه‌های شوم آنها برملا شود.

وی دوران دفاع مقدس، تداوم انقلاب اسلامی و ریشه دفاع مقدس و از خودگذشتگی مدافعان حریم اهل بیت(ع) را از نهضت عاشورا دانست و گفت: مدافعین حرم در راه حفظ  و پایداری اسلام و انقلاب نقش بسزایی را ایفا نموده‌اند و سینه‌های خود را در مقابل دشمن سپر کردند و امروز این را باید بدانیم که اگر رشادت و از خودگذشتگی مدافعان حرم نبود، وضعیت کنونی کشور به مراتب بدتر از سوریه فعلی بود.

وی تصریح کرد: نهضت عاشورا بهانه‌ای برای سرکوب فتنه‌ها در داخل کشور بود و اگر محرم و درسهای کربلا و تاریخ عاشورا نبود، امروز نامی از اسلام باقی نمی‌ماند و به همین خاطر می‌توان گفت حماسه عاشورا سراسر شعارهای آزادی طلبی و استقامت و عزت نفس است.

نمایشگاه لبهای عطشان به مدت 14 سال است که  بر پا می‌شود و از اول محرم افتتاح شده و همه روزه از ساعت ۱۸ الی ۲۴ مورد بازدید علاقمندان قرار می‌گیرد.

این نمایشگاه دارای ۳۰ غرفه بوده که از خروج از مدینه شروع شده و تا بازگشت اسرا به کربلا و نهایتا در ماکت بین الحرمین به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha