کد خبر: 4077426
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶

تبیین واقعه عاشورا در قالب هنر بیشترین اثرگذاری را در جامعه دارد

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تبیین و معرفی عاشورا از دریچه هنر می‌تواند نقش اثرگذاری در معرفی این واقعه به نسل جوان داشته باشد.

نمایشگاه لب های عطشانبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم جعفرزاده، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، ۲۰ مردادماه، در بازدید از نمایشگاه لب‌های عطشان در اردبیل اظهار کرد: نمایشگاه دارای ۳۰ غرفه است که از خروج از مدینه شروع شده و تا بازگشت اسرا به کربلا و نهایتاً در ماکت بین‌الحرمین به پایان می‌رسد.

جعفرزاده با بیان اینکه تبیین واقعه عاشورا در قالب هنر بیشترین اثرگذاری را در جامعه دارد، تصریح کرد: تبیین و معرفی عاشورا از دریچه هنر می‌تواند نقش اثرگذاری در معرفی این واقعه به نسل جوان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سوگواره لحظه‌های عاشورایی در تربیت و هدایت روحانیون هنرمند با موضوع عاشورا نقش ارزنده‌ای ایفا می‌کند، گفت: هنرمندی می‌تواند در تبیین هنر عاشورایی به درستی گام بردارد که شناخت کافی از واقعه عاشورا داشته باشد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل عاشورا را در حقیقت بزرگترین و مهمترین ویژگی فرهنگی ملت‌های آزادیخواه اعلام کرد و افزود: عاشورا به عنوان یک فرهنگ اثرگذار، هدایتگر و حیات‌بخش در تار و پود زندگی ما تنیده شده و ما هر نقطه قوت فرهنگی داریم، از عاشورا است.

جعفرزاده تدارک نمایشگاه «لب‌های عطشان» در معرفی وقایع کربلا را مفید ارزیابی کرد و ادامه داد: این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۴ برای بازدید عموم آزاد است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha