کد خبر: 4076353
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

برگزاری مراسم عزاداری هیئت حضرت علی اکبر(ع) هلال احمر در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری مراسم عزاداری سینه زنان هیئت حضرت علی اکبر(ع) جمعیت هلال احمر استان در خیابان‌های اردبیل خبر داد.

عزاداری هلال احمربه گزارش ایکنا از اردبیل، عزت‌اله ضربی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل، ۱۵ مردادماه، در جلسه تشریح برنامه‌های عزاداری هلال احمر در اردبیل از برگزاری مراسم عزاداری سینه زنان هیئت حضرت علی اکبر(ع) جمعیت هلال احمر استان در خیابان‌های اردبیل خبر داد و اظهار کرد: این هیئت در اردبیل، مسیر بین ایستگاه سرعین تا عالی قاپو را پیموده و در مسیر با نوحه سرایی و سینه زنی برای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش به عزاداری پرداخت.

وی با بیان اینکه در این هیئت پرسنل، اعضای جوانان، داوطلبان و نجاتگران حضور داشتند، تصریح کرد: طبق احادیث، امام حسین(ع) کشتی نجات انسان ها است و همه ما باید به ایشان متوسل باشیم.

ضربی با بیان اینکه هیئت علی اکبر(ع) توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در تمام استان ها تشکیل یافته و فعال است، اضافه کرد: این عزاداری همزمان با سراسر کشور در تمامی شعب استان اردبیل هم انجام گرفت.

گفتنی است؛ در حاشیه این مراسم ایستگاه صلواتی در جمعیت هلال احمر استان برپا و از عزاداران حسینی پذیرایی شد و مراسم پرفیض زیارت عاشورا همراه با سخنرانی و پذیرایی در طول مدت دهه اول محرم در نمازخانه هلال احمر استان برگزار گردید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha