کد خبر: 4076031
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴

مسائل اقتصادی مهمترین دغدغه مردم است

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل اقتصادی مهمترین دغدغه مردم است و دولت سیزدهم سعی کرده با حذف ارز ترجیحی و به نوعی مردمی سازی یارانه‌ها اقتصاد را جراحی کند.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلسبه گزارش ایکنا از اردبیل، صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، روز گذشته، 13 مردادماه، در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل در خصوص سرنوشت فعلی شرکت تعاونی تسنیم نوش نیر با اشاره به گره‌های ارزی این شرکت اظهار کرد: با همکاری استاندار اردبیل به‌دنبال حل مشکلات و تعامل با سهامداران این شرکت هستیم.

وی گفت: برخی عامل مشکل نان در اردبیل را مصرف بالای مردم می‌دانند. این نهایت بی‌انصافی است چرا که سهمیه آرد استان را افزایش دادیم و چون نظارت ضعیف و سوء مدیریت در استان در این حوزه مشهود است، حتی اگر سهمیه استان را چند برابر کنیم، بدون نظارت مناسب کاری از پیش نخواهیم برد.

بدری تصریح کرد: از هاشم موسوی به عنوان فرزند اردبیل، انتظارات ویژه داریم که چشم انداز مناسبی برای توسعه خدمات تامین اجتماعی در اردبیل تصویر نشده است.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس افزود: عرصه مدیریت جای ماجراجویی نیست و انتصاب مدیران باید بر اساس شایستگی و شاخص‌های علمی و منطقی باشد، نه محفلی، ستادی و فامیلی تا نتیجه نگیریم.
 
بدری افزود: در جریان مطالبات فعالان فرهنگی و تاریخی استان در خصوص آثار باستانی قره حسنلو هستم، میراث فرهنگی به عنوان متولی اصلی شفاف سازی کند و همچنین تعلل دولت در خصوص منطقه آزاد علیرغم راهگشایی مجلس و نمایندگان مشهود است.

بدری افزود: ارائه لایحه جدید برای منطقه آزاد اردبیل یک ریسک بزرگ است چرا که قانون مصوب احداث منطقه آزاد، در یک نقطه‌ استان اجرایی شود.

وی افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام، تعیین مکانِ منطقه آزاد اردبیل را به عهده دولت گذاشته و برخی از نماینده‌ها دنبال لایحه جدید با امکان ثبت چهار نقطه همزمان به عنوان منطقه آزاد هستند که برای استان بسیار پررسیک و زمان بر است.

بدری اظهار کرد: مصوبه مجمع تشخیص مصلحت در حکم قانون است و تأخیر در اجرای این پروژه و خسارت‌های ناشی از عدم اجرای آن، از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است.

 نماینده مردم استان اردبیل در مجلس افزود: از عملکرد دولت ملی در قبال تکمیل راه آهن اردبیل راضی نیستم چرا که دولت به بهانه اینکه تهیه زمین و اجرای آن هزینه دارد طرح را به تاخیر انداخته ولی ما می‌گوییم هر مکانی را که می خواهید در نظر بگیرید و طرح را آغاز کنید، بقیه نقاط در مراحل بعد از طریق ما نمایندگان قابل پیگیری است.

وی اظهار کرد: تپه قره حسنلو و  تولید فولاد اسفنجی این دو موضوع را با مدیران میراث فرهنگی و گردشگری صحبت کردم، لازم است تا میراث فرهنگی شفاف سازی کند و روزه سکوت نگیرد چرا که با این کار مشکل حل نخواهد شد بررسی جامع و کامل میراث فرهنگی و گردشگری انجام دهد.

وی افزود: تا آخر مجلس دهم گره‌های فنی راه آهن اردبیل را حل کردیم، فاینانس هزار میلیارد تومانی در کنار بودجه‌های عمرانی گرفتیم و رشد فیزیکی پروژه را بالای 80 درصد رساندیم، اما از پیشرفت فیزیکی پروژه در یکسال گذشته شخصاً راضی نیستم و انتظار داریم دولت بیش از پیش به این پروژه عنایت داشته باشد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: عملیات اجرایی و پیشرفت فیزیکی راه آهن اردبیل دریک سال گذشته به هیچ وجه قابل قبول نیست دولت باید برای تکمیل راه آهن اردبیل اهتمام  جدی داشته باشد و راه آهن اردبیل 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بدری اظهار کرد: مسئولان موظف به پاسخگویی به خبرنگاران به‌عنوان زبان گویای مردم هستند و قطعا مسئولی که به خبرنگار پاسخگو نباشد به مردم پاسخگو نیست.

وی تصریح کرد: مسائل اقتصادی مهمترین دغدغه مردم است و دولت سیزدهم سعی کرده است تا با حذف ارز ترجیحی و به نوعی مردمی سازی یارانه‌ها، اقتصاد را جراحی کند.

بدری اظهار کرد: سال قبل متأسفانه دولت بررسی جامع روی طرح حذف ارز ترجیحی انجام نداده بود و مجلس با این طرح مخالف بود و امروز هم برخلاف نظر دولت, بررسی مناسبی روی طرح حذف ارز انجام نشده است و در مرحله اجرا مشکلات عدیده ای برای مردم پیش آمده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: تعامل امروز مجلس با دولت، بمنزله یکی بودن مجلس و دولت نیست و مجلس باید نقش نظارتی خود را پیگیری کند و به‌عنوان نماینده مردم، نسبت به مطالبات جامعه حساس هستم و در برابر هرگونه ضعف و کاستی دولت ایستاده‌ام و خواهم ایستاد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha