کد خبر: 4044679
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام برنامه‌ها و طرح‌های دولت و مجلس باید متناسب با شعار سال باشد و دیگر نهادها و دستگاه‌های اجرایی نیز با پایبندی به این اصول و موازین اقدام کنند.

سیدغنی نظری‌خانقاهسیدغنی نظری‌خانقاه، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: با توجه به این که شعار سال 1401 مبنی بر تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین است باید تمام برنامه‌ها و طرح‌های دولت و مجلس نیز متناسب با همین شعار سال باشد و دیگر نهادها و دستگاه‌های اجرایی نیز با پای‌بندی به این اصول و موازین اقدام کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: دستیابی به پیشرفت کشور همراه با اشتغال و تولید موضوعی است که همه‌ساله مورد توجه است و امسال بحث دانش‌بنیان به عنوان یک رویکرد مهم و اساسی به آن افزوده شده تا بتوانیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود بیشترین بهره‌وری‌ها را داشته باشیم و پیشرفت‌های قابل توجهی را در تمام حوزه‌ها حاصل کنیم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  شرکت‌های دانش‌بنیان در دهه‌های اخیر توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف اقدامات بسیار ارزشمندی را بر جای بگذارند به طوری که 7 هزار شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف کار و تلاش می‌کنند و این موضوع به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است.

نظری‌خانقاه ادامه داد: یکی از اولویت‌های مقام معظم رهبری توجه به بخش کشاورزی در این حوزه است تا با روش‌های نوین دانش‌بنیان بهترین بهره‌وری را در این زمینه داشته باشیم و با توجه به تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان در مجلس درصدد هستیم با حمایت‌های مالی و معنوی و بانکی شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم.

وی تصریح کرد: تحقق شعار سال همواره در مجلس به عنوان یکی از اولویت‌های مهم و اساسی است تا بتوان به تمام اهداف خود در این زمینه دست یافت، بنابراین در این زمینه نباید بی‌توجهی شود.

نظری‌خانقاه اظهار کرد: در حال حاضر تصمیماتی برای توسعه زیرساخت پارک و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان اتخاذ شده و به همین منظور تسهیلات 41 میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش‌بنیان در استان اردبیل در نظر گرفته شده که در این زمینه تلاش‌های اساسی در این زمینه به عمل آمده و 7 میلیارد تومان نیز جهت تکمیل کارخانه نوآوری استان اردبیل از محل سفر ریاست جمهوری به استان تخصیص یافته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: