کد خبر: 4030513
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل، تصریح کرد: مکتب حضرت فاطمه(س) آینه تمام نمای عملکرد پیامبر اسلام(ص) و راه روشن ولایتمداری است.

مکتب فاطمی راه روشن ولایتمداری استحسن دهقانی‌نیا، فرمانده سپاه شهرستان اردبیل، در گفتگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: مکتب حضرت فاطمه(س) آینه تمام نمای عملکرد پیامبر اسلام(ص)، راه روشن ولایتمداری است و کادر درمان با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری در مقابله با کرونا فراتر از وظایف سازمانی خود پای کار آمدند.

دهقانی‌نیا، تاکید کرد: هر فرد در جامعه برای ادای حق قرآن مکلف است چهار اصل ایمان به قرآن، علم به قرآن، عمل به آیات و نشر مفاهیم را در نظر داشته باشد.

وی افزود: قیام و ایستادگی را باید از شهیده عالم حضرت زهرا(س) الگو گرفت و امروز نیاز داریم که از منش و روش این بانوی معظم و مکرم اسلام الگوگیری کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل، خاطر نشان کرد: زهرا(س) نقطه وصل امامت به مقام نبوت و رسالت، کوثر خدا، نور دیده و پاره‌تن بهترین فرستاده خدا، مظهر معرفت، نهایت کمال زن و اوج انسانیت است.

وی گفت: زهرای اطهر(س) سرچشمه خیر کثیر قرآنی، بنیانگذار نهضت انقلاب اسلامی است و روز ولادت بزرگ بانوی اسلام روز زن نامیدند تا نقطه آغاز عزیمت به درک مقام والای زن باشد.

دهقانی‌نیا بیان کرد: شکل گیری انقلاب اسلامی از حرکت سیاسی حضرت فاطمه(س) شکل گرفته است و باید قدردان این نهضت باشیم.

دهقانی نیا، اظهار کرد: انقلاب اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی از بیت قدیمی امام راحل در خمین نشات گرفته است، اما انتهای آن قیام امام زمان(عج) است، در قرن گذشته ایدئولوژی جهان جدایی دین از سیاست بود و این امر مهم به وضوح قابل مشاهده است و تمام سلطه‌گران جهان بر این امر اصرار داشتند.

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل، با اشاره به تقارن ولادت حضرت زهرا(س) و فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر، گفت: استقلال جمهوری اسلامی ایران و دهه فجر همانند تیری در چشمان دشمنان کشور بوده و به کوری چشم بدخواهان نظام اسلامی سال به سال پیروزی شکوهمند این انقلاب را جشن می‌گیریم.

وی تاکید کرد: این انقلاب مردمی هر روز با آزمون‌ها و تهدیدات بیشماری دست و پنجه نرم کرده و در روز‌های سخت آزموده شده است و در تمام این آزمون‌ها و تهدیدات نیز سر بلند بوده است.

دهقانی‌نیا ادامه داد: امروز نهضت علوی و شیعی با رشادت و خطبه حضرت فاطمه زهرا(س) تداوم داشته است.

وی یادآور شد: حضرت فاطمه(س) فلسفه وجودی خلق عالم است، ایشان در سخت ترین موقعیت‌ها هم دست از ولایت‌پذیری حضرت امیرالمومنین(ع) نکشید وشفاعت امت پیامبر را در روز محشر از خداوند درخواست کرد.

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل، اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) دردانه خدمت و نائب برحق ولایت فقیه حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) رزق یکسال کشور را در ایام فاطمیه می گیرند که این نشان از عظمت بانوی دو عالم است.

شهدا شاگردان مکتب فاطمی هستند

مکتب فاطمی راه روشن ولایتمداری استدر ادامه مریم حامدی، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، تاکید کرد: ما دین با ولایت را می‌خواهیم چه بسا که می‌دانیم حضرت فاطمه(س) جانش را برای دفاع از ولایت گذاشتند و امروز هم فرزندان معنوی حضرت شاگردان مکتب پیامبر(ص) و تربیت یافتگان دانشگاه و مکتب فاطمی هستند.

وی عنوان کرد: آیات قرآن کریم بهترین منبع برای شناخت وجود نورانی صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) است تا آن حضرت را بیشتر بشناسیم و وظیفه خود را در قبال عظمت و جلوه اسماء حسنای ولایت انجام دهیم.

حامدی افزود: خداوند متعال بهترین معرفی‌ها را برای بندگانش قرار داده تا هر شخصی بتواند شأن و منزلت خود را در آئینه آیات قرآنی درک کند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، تصریح کرد: مؤمن یعنی کسی که تشنه نام، ذکر و یاد خدا است و با شنیدن نام خدا تمام وجودش به لرزه در می‌آید و و حضور خدا در جانش روشنایی بخش شده و در مقابل، ریا، شرک و بدی در وجودش به آتش کشیده می‌شود.

وی بیان کرد: زمانی که آیه‌های قرآن بر مؤمن تلاوت می‌شود، ایمانش افزایش پیدا می‌کند چون مؤمن مانند درخت تشنه و آیه‌های قرآنی مانند آب زلال و گواراست؛ زمانی که این آیه به ریشه‌های فطرت انسان نفوذ پیدا می‌کند نشاط، شادابی، آرامش در چهره مؤمن و در افکار و اندیشه‌های او آشکار می‌شود.

حامدی خاطر نشان کرد: این آیات بسیار زیبا فاطمه زهرا(س)، امیرالمومنین(ع)، سردار سلیمانی، امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب و بزرگان را به ما معرفی می‌کند و اگر می‌گوئیم حضرت زهرا اهل ذکر است تنها به تسبیحات اربعه محدود نمی‌شود، هرچند که رسول خدا(ص) فرموده که به مکتب ذکر فاطمی عمل شود اما اصل مطلب به این معنا است که فاطمه(س) اهل قرآن بوده و جانش را در حمایت از ولایت همسرش امیرالمومنین(ع) فدا کرد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، ادامه داد: فاطمه(س) می‌بیند که رسول خدا(ص) فرمان خدا را ابلاغ می‌کند و در غدیر خم بعد از یک سخنرانی مفصل بین ده‌ها هزار نفر از کسانی که عمل حج را انجام داده بودند حضرت علی (ع) و اولاد او را یکی پس از دیگری به عنوان ولی و جانشین خود انتخاب می‌کند.

حامدی اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) با این امر حج، نماز، روزه، و زکات را تکمیل می‌کند و در پیکره اسلام قلب ولایت را به تپش در می‌آورد، فلذا اولین، بزرگترین، جدی‌ترین و حقیقی‌ترین معنای نعمت همان ولایت است تا جایی که خداوند در سوره حمد آن نعمت را قرار داده و فرمان داده که همیشه بخوانیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: