کد خبر: 4029523
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷

رئیس حوزه هنری استان اردبیل، گفت: نخستین نمایشگاه هنرواره خوشنویسی «ایران دل» در بخش خوشنویسی نستعلیق و شکسته نستعلیق، در اردبیل گشایش یافت.

نمایشگاه نخستین هنرواره خوشنویسی «ایران دل» در اردبیل به گزارش ایکنا از اردبیل، امیر رجبی، رئیس حوزه هنری استان اردبیل، 27 دی‌ماه، در نخستین نمایشگاه هنرواره خوشنویسی «ایران دل» در اردبیل، اظهار کرد: با تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و با محوریت گرامیداشت روز همبستگی آذری‌های مسلمان جهان ما سعی کردیم از هنرمندان خوشنویسی دعوت کنیم تا آثار خود را در ۲ بخش شکسته نستعلیق و نستعلیق به دبیرخانه ارسال کنند که در مجموع ۱۸۰ اثر به این دبیرخانه ارسال شده بود.  

وی گفت: از این تعداد ۷۰ اثر برای بخش نمایشگاهی انتخاب شد که امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، مدیران فرهنگی و هنرمندان شاهد افتتاح این نمایشگاه در حوزه هنری هستیم.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل، افزود: از بین آثار ارسال شده ۳ اثر خوشنویسی نستعلیق، ۳ اثر منتخب نستعلیق شکسته و ۳ اثر ترکیبی و تلفیقی به عنوان آثار منتخب معرفی شدند که در روز ۲۱ اسفند روز بزرگداشت نظامی گنجوی از این هنرمندان در سطح ملی تجلیل خواهد شد.

رجبی خاطرنشان کرد: امسال با تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، برنامه‌های گرامیداشت روز ۱۹ ژانویه به عنوان روز جهانی همبستگی آذری‌های مسلمان جهان با تنوع خاص برگزار می‌شود که فردا نیز قرار است نشست تخصصی نقش هویت شیعی در همبستگی آذری‌های مسلمان جهان در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و روز چهارشنبه نیز مراسم بزرگداشت روز آذری‌های مسلمان جهان با حضور فرهیختگان کشوری و استانی در سالن خطایی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار خواهد شد.  

رئیس حوزه هنری استان اردبیل، اضافه کرد: امیدواریم در قالب این نمایشگاه‌ها در سال‌های آینده بتوانیم آثار بیشتری را از هنرمندان دریافت کرده و در معرض دید قرار دهیم.

گفتنی است؛ در نمایشگاه برپا شده در قالب هنرواره ملی خوشنویسی ایران دل در بخش‌های خوشنویسی نستعلیق و نستعلیق شکسته بیش از ۷۰ اثر به نمایش گذاشته شده که علاقه‌مندان می‌توانند تا روز چهارشنبه از این نمایشگاه دیدن کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: