کد خبر: 4028611
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷

مدیرکل اداره استاندارد استان اردبیل، گفت: بازدید از جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و آزمون نازل‌ها، طبق برنامه به صورت دوره‌ای و با هدف حمایت از حقوق جایگاهداران و مصرف‌کنندگان انجام می‌شود.

هاشم علایی استاندارد اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، هاشم علایی، مدیرکل اداره استاندارد استان اردبیل، 25 دی‌ماه، در تشریح عملکرد 9 ماهه سال 1400 این اداره کل در حوزه آزمون ادواری نازل‌های عرضه سوخت مایع در اردبیل، اظهار کرد: به تعداد 2525 نازل عرضه سوخت مایع(بنزین و گازوئیل) در اردبیل و تمام شهرستانهای تابعه استان مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت.

علایی افزود: بازدید از جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و آزمون نازل‌ها، طبق برنامه به صورت دوره‌ای و با هدف حمایت از حقوق جایگاهداران  و مصرف‌کنندگان انجام می‌شود.

وی گفت: تعداد 849 نازل سوخت مایع در جایگاه‌های سوخت استان فعال است که در مجموع تعداد 2525 آزمون بر روی این تعداد نازل انجام شده که از این مجموع، به تعداد 5 مورد مغایرت جزئی مشاهده و پس از تنظیمات لازم و رفع ایراد و تصدیق مجدد مجوز فعالیت صادر شد که در این زمینه 154 درصد برنامه عملیاتی پیش‌بینی شده، تحقق یافته است.

علایی افزود: کارشناسان این اداره کل، بازرسان آزمایشگاه تایید صلاحیت شده همکار و کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان، به صورت دوره‌ای از جایگاه‌های عرضه سوخت مایع استان بازرسی کرده و پس از انجام آزمون‌های فنی نازل‌ها بر اساس استاندارد ملی و روش اجرایی سازمان ملی استاندارد ایران و تائید آن با نصب برچسب آزمون دوره‌ای بر روی آن دستگاه، صحت عملکرد نازل را تصدیق می‌کنند.

وی بیان کرد: در صورت عدم صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد با همکاری شرکت نفت از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.

مدیرکل اداره استاندارد استان اردبیل، از شهروندان خواست در جایگاه‌های سوخت قبل از سوخت‌گیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده روی نازل توجه داشته و سپس اقدام به سوخت‌گیری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: