کد خبر: 4029436
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

مدیرکل اداره استاندارد استان اردبیل، از موافقت با صدور 8 فقره پروانه حد مجاز آلاینده‌ها در 9 ماهه 1400 برای محصولات کشاورزی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد.

هاشم علایی مدیرکل استاندارد اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، هاشم علایی، مدیرکل اداره استاندارد استان اردبیل، 28 دی‌ماه، با اعلام این مطلب در اردبیل، اظهار کرد: در  اجرای دستورالعمل صدور، تمدید، تعلیق، رفع تعلیق و ابطال پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌های محصولات کشاورزی، کمیته علایم مزبور به منظور بررسی مدارک متقاضیان پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها با حضور نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و کارشناسان این اداره کل برگزار شد.

وی افزود: با صدور 8 فقره پروانه کاربرد نشان آلاینده‌ها برای محصولات کشاورزی شامل عدس در شهرستان  بیله‌سوار، بادام‌زمینی در شهرستان پارس‌آباد، خیار در شهرستان نیر، انگور و لوبیا سبز در شهرستان مشگین‌شهر، سیب‌زمینی و توت‌فرنگی در شهرستان نمین، خیار در شهرستان خلخال و انار در شهرستان گرمی موافقت به عمل آمد.

علایی تصریح کرد: صدور پروانه‌های نشان حد مجاز آلاینده‌ها در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده‌های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی در حدود مجاز استاندارد است که این مهم ارتقای کیفیت و سلامت محصولات تولیدی کشاورزی و حفاظت از آب و خاک را به همراه خواهد داشت.

لازم به ذکر است؛ مطابق دستورالعمل مزبور، بررسی و تائید مدارک و مستندات فنی متقاضیان اعم از شناسنامه محصول، فرم‌های پایش، تائیدیه اولیه و معرفی مسئول کنترل کیفیت برعهده سازمان جهاد کشاورزی بوده و بازرسی و نمونه‌برداری از محصول و ارسال نمونه به آزمایشگاه‌های تائید صلاحیت شده، توسط شرکت‌های بازرسی فنی مورد تائید سازمان ملی استاندارد ایران انجام می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: