کد خبر: 4088610
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵

تبیین تقدس قرآن و پرچم باید به نسل جوان انتقال یابد

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تبیین تقدس کتاب قرآن و پرچم توسط متولیان فرهنگی و آموزش و پرورش باید به نسل جوان و امروزی انتقال یابد چرا که آینده سازان در دفاع از تقدسات و ارزش‌های ملی و دینی پیشقدم هستند.

قاسم جعفرزاده تبلیغات اسلامی اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم جعفرزاده، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، هفتم مهرماه، در مراسم نکوداشت بانوان ایثارگر اردبیلی اظهار کرد: مردم در جامعه اسلامی به عنوان ستون اصلی دین هستند و دین و هذف جامعه به دست مردم تحقق یافته است و امنیت به عنوان عامل اتحاد و همبستگی افراد جامعه مورد توجه است.

وی بیان کرد: امنیت سبب شده تا مردم و افراد جامعه متحد و همبسته شوند که در این زمینه وحدت و همدلی سبب خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و رفع ناهنجاری‌های اجتماعی شده و عامل اصلی در تحقق آرمان‌های یک جامعه توجه به این موضوع است که نباید مورد بی‌توجهی واقع شود بلکه باید برای تحقق اهداف مورد نظر تمام سعی و تلاش خود را به کارگیریم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: ارائه گفتمان در جامعه اسلامی توسط هر فردی در هر جناحی در دستور کار است که به همین منظور نباید غیر از آن باشد چرا که تاکید اسلام نیز بر اخلاقمداری و رعایت منطق و اصول اجتماعی در مراودات و ارائه مطالبات مردمی است که باید مورد توجه باشد.

جعفرزاده اظهار کرد: تبیین فرهنگ دفاع مقدس ضرورت مهم تربیتی در مدارس است که ثمرات دفاع مقدس به درستی در بین نسل جوان فرهنگ‌سازی نشده و در بحث جهاد تبیین باید نسبت به دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی گام برداشته شود تا بتوانیم ثمرات دفاع مقدس را به درستی در بین نسل جوان فرهنگ‌سازی کنیم.

وی تصریح کرد: رشادت رزمندگان در دفاع از ناموس و حجاب و عفاف به نسل جوان باید به درستی بیان شود تا جوانان بیش از پیش در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی در میدان حاضر باشند به طوری که بتوانیم در بحث فضای مجازی نیز بر محتوای بخشی موثر و مفید تمرکز کرده و سطح سواد رسانه‌ای کاربران را ارتقا دهیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: می‌توان از این فضا به عنوان یک فرصت و بستر مناسب در راستای ایجاد همبستگی بهره برد که در این زمینه تقدس‌زدایی از اعتقادات دینی را به عنوان فتنه دشمنان خنثی کرد.

جعفرزاده ادامه داد: تبیین تقدس کتاب قرآن و پرچم توسط متولیان فرهنگی و آموزش و پرورش باید به نسل جوان و امروزی انتقال یابد چرا که آینده سازان در دفاع از تقدسات و ارزش‌های ملی و دینی پیشقدم هستند و نباید فریب دسیسه‌های دشمنان را بخورند.

وی تصریح کرد: پوشش اسلامی و رعایت حجاب و عفاف نماد اجتماعی زن مسلمان است و بدحجابی نماد تمرد از قوانین اجتماعی است و با توجه به این که دشمن درصدد از بین بردن حرمت‌ها و رواج بدحجابی در جامعه است و با توجه این که دشمنان از رشد بانوان مسلمانی که درصدد از بین بردن حرمت و بدحجابی هستند واهمه و هراس دارند.

جعفرزاده گفت: قدرت و صلابت ایمان و اعتقاد بانوان مسلمان سبب شده تا قدرت ایران اسلامی نیز روز به روز گسترش یابد و علی‌رغم این که دشمنان درصدد از بین بردن اعتقادات در بین زنان و دختران جامعه هستند درایت و هوشیاری بانوان خنثی‌ساز توطئه‌های دشمنان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha