کد خبر: 4077974
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰

برنامه‌های دهه «ترویج معارف نماز» در استان اردبیل اعلام شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: ۲۱ مردادماه «سالروز تاسیس ستاد اقامه نماز» تا ۳۰ مردادماه «روز جهانی مسجد» به عنوان دهه «ترویج معارف نماز» نامگذاری شده و ویژه برنامه‌های متنوعی در حوزه نماز طی این دهه در استان انجام خواهد شد.

الله شکرعبدی مدیرستاد اقامه نماز اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، الله‌شکر عبدی،‌ مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل، ۲۳ مردادماه، در جلسه تشریح برنامه‌های دهه ترویج معارف نماز در اردبیل اظهار کرد: 21 مردادماه سالروز تاسیس ستاد اقامه نماز تا 30 مردادماه روز جهانی مسجد به عنوان دهه «ترویج معارف نماز» نامگذاری شده و ویژه برنامه‌های متنوعی در حوزه نماز طی این دهه در استان انجام خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل تصریح کرد: امسال روز 21 مرداد با عنوان قیام امام حسین(ع) و اقامه نماز، روز 22 مرداد با عنوان خانواده و اقامه نماز، روز 23 مرداد با عنوان مدرسه، دانشگاه، صدا و سیما و رسانه و اقامه نماز، روز 24 مرداد با عنوان بازار، کارخانه و اقامه نماز، روز 25 مرداد با عنوان نماز و مسجد، گام دوم و تمدن نوین اسلامی، روز 26 مرداد با عنوان حوزه علمیه و امام جماعت و ترویج معارف نماز، روز 27 مردادماه با عنوان نماز و ورزش و جوانان، روز 28 مردادماه با عنوان نماز جمعه و فرهنگ انقلاب اسلامی و حکومت جهانی واحد، روز 29 مرداد با عنوان نماز، مدرسه مکارم اخلاق و تکریم فعالان اقامه نماز و روز 30 مرداد با عنوان مسجد و اقامه نماز و انتظار فرج نامگذاری شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: ویژه برنامه‌های متنوعی بر ترویج فرهنگ نماز در بین آحاد جامعه در استان پیش‌بینی شده که همزمان با این دهه اجرا خواهد شد.

عبدی افزود: برگزاری نشست‌های اقامه نماز در ادارات با موضوع شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز ویژه کارکنان و خانواده‌هایشان از مهمترین محورهای برنامه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری آئین تجلیل از فعالان ترویج معارف نماز در بین اقشار مختلف از جمله ادارات و خیرین مسجدساز استان از دیگر فعالیت‌های این دهه است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل افزود: مسابقات کتابخوانی با موضوع نماز و برگزاری نشست نماز با اصناف و بازاریان از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha