کد خبر: 4075358
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱

ایام ماه محرم فرصت مناسبی برای تبیین معارف قرآنی است

امام جمعه لاهرود با بیان اینکه ایام ماه محرم فرصت مغتنمی برای انتقال معارف قرآنی و دینی است، گفت: تبیین معارف قرآنی در محافل عزای حسینی سبب کاهش رفتارهای سوء اجتماعی می‌شود.

حسن صفری امام جمعه لاهرودبه گزارش ایکنا از اردبیل‌، حجت الاسلام والمسلمین حسن صفری، امام جمعه شهر لاهرود، ۱۱ مردادماه، در جلسه هماهنگی اجتماع بزرگ عاشورایی که در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده حضرت سید ابراهیم بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اظهار کرد: فرهنگ واقعی قیام کربلا حفظ عزت، حرمت و اقتدار و اسلام ناب محمدی(ص) بوده است.

وی امام حسین(ع) را میراث‌دار اسلام، قرآن، نبوت، ولایت و امامت دانست و افزود: کودکان، زنان، نوجوانان، جوانان و افراد مسن در لشکر ابا عبدالله الحسین(ع) نقش آفرینی کردند و به همین خاطر قیام آن حضرت همه انسانها را تحت تاثیر قرار داده است.

حجت الاسلام صفری بر پیوند معارف قرآنی با ماه محرم تاکید کرد و ادامه داد: ایام ماه محرم فرصت بسیار مغتنمی برای انتقال معارف قرآنی و دینی و ارزشهای اخلاقی و امر به معروف و نهی از منکر به عنوان پیام ابا عبدالله الحسین(ع) است.

امام جمعه لاهرود بیان کرد: بزرگترین جریان تبلیغی در اسلام که روح ایمان را به جامعه ترزیق می‌کند، فرهنگ عاشورا است و ما در این ایام ، فرصت خوبی برای تبیین مسیر حق از باطل ، معرفی جریان اصیل اسلام و افشای جریان انحرافی از آن را داریم.

وی عزاداری مردم در ایام محرم را بزرگترین نمایش در معرفی محبت بشر به اهل بیت(ع) توصیف کرد و یادآور شد: گسترش همگرایی مسلمانان و بیان رسالت‌های عاشورایی از اهدافی است که ما باید به آن بپردازیم و در این مسیر از ظرفیت هیئت های مذهبی، حسینیه‌ها و مساجد که جلوه عزت و عشق به امام حسین (ع) است، استفاده کنیم.

حجت الاسلام صفری با بیان اینکه تبیین معارف قرآنی در محافل عزای حسینی سبب کاهش رفتارهای سوء اجتماعی می‌شود، تصریح کرد: از مهم‌ترین فعالیت‌های قرآنی مورد توجه در این ایام برای هیئت‌های مذهبی و محافل عزاداری، ارائه محتوای قرآنی در ضمن سخنرانی‌ها و خطابه‌های واعظان است که موجب گسترش معارف قرآن شده و جلوه ای از وحدت قرآن و اهل بیت(ع) را به نمایش می‌گذارد.

امام جمعه لاهرود عنوان کرد: بسیار زیبنده است که در ایام عزاداری و سوگواری سید الشهدا(ع)، هیئت‌های مذهبی و هیئت امنای مساجد و حسینیه‌ها همراه با برگزاری مجالس حسینی، محافل قرآنی را نیز برگزار کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha