کد خبر: 4068761
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷

اصلاح امور با امر به معروف و نهی از منکر ممکن می‌شود

امام جمعه گرمی گفت: اگر به موضوع امر به معروف و نهی از منکر وسیع نگاه شود و دستورات آن را اجرا کنیم، به طور قطع امورات دیگر نیز به تأسی از این امر اصلاح می‌شود.

امر به معروف و نهی از منکربه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام یدالله صفری، امام جمعه گرمی، ۱۴ تیرماه، در جلسه ستادی شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان گرمی اظهار کرد: همه ما در هر جایگاهی که قرار داریم باید نسبت به اجرایی کردن این مهم جدیت ویژه‌ای داشته باشیم.

وی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: اگر به موضوع وسیع نگاه شود و دستورات آن را اجرا کنیم، به طور قطع امورات دیگر نیز به تأسی از این امر اصلاح می‌شود.

امام جمعه گرمی گفت: اعضای ستاد و گروه‌های جهادی مطالبه‌گر و نظارتی این ستاد با رعایت سه اصل و عنصر فرهنگ‌سازی، الگوسازی و رفتارسازی سازمانی روحیه مسئولیت‌پذیری را در آحاد جامعه بین مردم و مسئولان ارتقا دهند.

سیدعلی موسوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان گرمی هم در این جلسه گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان با توکل به‌ خداوند و تلاش ابواب جمعی ضمن توسعه نظام‌مند فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، از معروفات جامعه و دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی حمایت و روش ترویجی را دنبال خواهد کرد.

وی افزود: همه باید نظارت عمومی را در همه شئونات، تعاملات و سیاست‌گذاری‌های حاکمیتی ارتقا دهیم تا قبل از وقوع منکر و هرگونه مفسده پیشگیری لازم بعمل آید.

موسوی ادامه داد: در صورت وجود منکر در دستگاهی برابر قانون و دستورالعمل با رعایت اصل محرمانگی و حفظ آبروی مسئول بدون تهمت و افتراء و پس از قطعیت و یقین به وجود ترک فعل آن هم از طریق مجاری قانونی اعلام جرم خواهد شود تا حق هیچ فردی ضایع نشده و از حق‌الناس و بیت‌المال دفاع شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :