کد خبر: 4067853
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸

لزوم فرهنگ‌سازی ازدواج آسان و پایدار در جامعه + فیلم

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: برای ترویج ازدواج آسان و به‌هنگام، باید خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی همت و تلاش بیش از پیش داشته باشند.

لزوم فرهنگ‌سازی ازدواج آسان و پایدار در جامعه + فیلمبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، در پیامی با تبریک آغاز ماه ذیحجه‌الحرام و سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، ازدواج را امری مقدس و یکی از اساسی‌ترین راهکارهای دوری از آسیب‌های اخلاقی برشمرد و اظهار کرد: تشکیل خانواده در رأس ارزش‌ها قرار دارد به گونه ای که برای ایجاد جامعه سالم باید برای داشتن خانواده ای سالم تلاش کرد.

وی با اشاره به اهمیت ترویج ازدواج آسان در جامعه افزود: امروزه با سختگیری‌ها و مشکلاتی که در امر ازدواج پیش آمده این امر مقدس و حیاتی تحت شعاع مسائل مختلف قرار گرفته و اراده و خواست انسان به‌جای خواست خداوند در امر ارزش‌گذاری مبنا قرار گرفته و این نیاز فطری بشر در حصاری از قواعد سخت محبوس و زندانی شده تا آنجا که جوانان برای گریز از این قواعد، از ازدواج سرباز می‌زنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با اشاره به راهکارهای ترویج ازدواج آسان در جامعه گفت: اقدامات فرهنگی، سوق دادن نگرش خانواده‌ها در جهت اهمیت فوق العاده ازدواج فرزندان، اعطاء بینش به جوانان در جهت تلاش برای رفع موانع فرهنگی ازدواج، توجه دادن به خانواده‌ها در مورد صلاحیت جوان‌ها برای ازدواج، نشان دادن راهکارهای ازدواج آسان، سعی در رفع ترس جوانان از ازدواج، توجه دادن به خانواده‌ها در خصوص آثار منفی مهریه سنگین، ترغیب خیرین برای کمک به ازدواج جوانان و... از مهم‌ترین راهکارها برای ترویج ازدواج آسان در جامعه است.

نهادهای فرهنگی نقش مهمی در ترویج ازدواج آسان دارند

حجت‌الاسلام جعفرزاده، همکاری جهادی و همه‌جانبه نهادهای فرهنگی و خانواده‌ها را از مهم‌ترین عوامل ترویج ازدواج آسان عنوان و اظهار کرد: می‌توان با پخش نمونه‌های عملی از ازدواج‌های آسان از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها ازدواج آسان را در بین خانواده‌ها و جامعه ترویج کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل با تاکید بر ضرورت تلاش همه جانبه در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن خاطر نشان کرد: هجمه عظیمی توسط رسانه‌های مختلف غربی به ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی ما انجام شده است و پادزهر اصلی مقابله با این هجمه، احیا و روزآمد کردن و ترویج سبک زندگی اهل بیت(ع) است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به عدم تمایل خانواده‌ها به فرزندآوری و مشوق‌های اقتصادی دولت، بیان کرد: در صورت عدم کار فرهنگی در حوزه جمعیت، مشوق‌های اقتصادی موجب سلب مسئولیت از خانواده می‌شود و به تنهایی اثرگذار نیست.

وی با تاکید بر اعمال نوآوری، بازنگری و جوان گرایی در روش‌های حل بحران جمعیت، اظهار کرد: باید مبلغان و فعالان فرهنگی و کنشگران جمعیت به طور جدی وارد جامعه شده و با فرهنگ سازی و تبیین مضررات کاهش جمعیت، مردم را قانع کنند.

گفتنی است که در سر تا سر استان اردبیل به مناسبت گرامیداشت هفته ازدواج مراسماتی با عنوان جشن وصال به همت دستگاه‌های اجرایی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha