کد خبر: 4067533
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰

درخشش دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جشنواره قرآنی هدهد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: درخشش در جشنواره قرآنی هدهد وزارت بهداشت و کسب رتبه دوم این جشنواره برای اولین بار توسط کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان از مهم‌ترین مواردی است که امیدواریم همه ساله شاهد این موفقیت مجموعه دانشگاه باشیم.

درخشش در جشنواره قرآنی هدهدبه گزارش ایکنا از اردبیل، مهدی رهبر،‌ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، هشتم تیرماه، ضمن تشریح اهم عملکرد این معاونت از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم، با اشاره به فعالیت ۱۸ انجمن علمی دانشجویی، ۲۴ کانون فرهنگی، ۶۰ نشریه دانشجویی، ۳ تشکل، ۷ شورای صنفی دانشکده، ۶ شورای صنفی خوابگاه‌ها و ۲۰ انجمن ورزشی در دانشگاه اظهار کرد: این نهادهای دانشجویی، بازوان پرقدرت معاونت فرهنگی و دانشجویی در پیشبرد اهداف هستند.

رهبر گفت: درخشش در جشنواره قرآنی هدهد وزارت بهداشت و کسب رتبه دوم این جشنواره برای اولین بار توسط کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه نیز از جمله مهم‌ترین مواردی است که امیدواریم همه ساله شاهد این موفقیت مجموعه دانشگاه باشیم.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: برگزاری اردوی جهادی در مناطق محروم و حاشیه شهر اردبیل و ارائه خدمات دندانپزشکی، مامایی، پایش پرستاری و ویزیت پزشکی، برگزاری نمایشگاه آثار فرهنگی و هنری با نمایش آثاری از کارکنان، دانشجویان و اساتید در سالن پیامبر اعظم(ص) دانشگاه، برپایی ایستگاه سلامت در سطح شهر اردبیل و برگزاری مسابقات ورزشی بین دانشجویان دانشگاه از جمله فعالیت‌هایی بود که در دهه فجر سال گذشته توسط این معاونت اجرا شد.

وی با اشاره به اهمیت کارهای جهادی از راه‌اندازی و استمرار فعالیت‌های جهادی به صورت عملیاتی در دانشگاه خبر داد و افزود: به منظور قدردانی از جهادگران سلامت دانشگاه، همایش سالانه تجلیل از جهادگران سلامت به همراه تجلیل از جهادگران برتر، همچنین طرح پنجشنبه‌های جهادی در شهرستان‌های مختلف و حاشیه شهرها و اجرای طرح کمک های مومنانه و سفره های کریمانه برگزار شد.  

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بر لزوم ایجاد محیطی شاد و با نشاط برای دانشجویان تاکید و اظهار کرد: در همین راستا برنامه های متنوعی از جمله مراسم تجلیل از کانون‌های برتر دانشگاه در قالب برنامه «فصل نو فصل همدلی»، برنامه «فصل نو فصل نشاط علمی» به منظور تجلیل از انجمن‌های علمی دانشجویی، جشن بزرگ دورهمی آرومز، جشن بزرگ دورهمی به مناسبت هفته اهدای عضو، جشن «به سان ماه» ویژه ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر از جمله برنامه‌های اجرا شده است.

وی توجه به مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان را بسیار بااهمیت دانست و تصریح کرد: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، توجه ویژه‌ای به مسائل صنفی، رفاهی و آموزشی دانشجویان داشته و با انجام بازدیدها و برگزاری جلسات مختلف با مسئولین دانشگاه و دانشجویان، تلاش داریم مشکلات و دغدغه‌های صنفی و رفاهی دانشجویان را شناسایی و در حد توان و امکانات مالی دانشگاه در راستای حل آنها اقدام کنیم.

رهبر از انتخاب خانم تینا مولایی بعنوان دانشجوی رشته دندانپزشکی مقطع دکترای حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بعنوان نفر برتر در جشنواره دانشجوی نمونه کشوری خبر داد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به برگزاری برنامه‌های گرامیداشت ماه مبارک رمضان، هفته گرامیداشت خوابگاه‌های دانشجویی و رزمایش جهادی در شهرستان‌های مشگین‌شهر و گرمی گفت: رزمایش جهادی در شهرستان های مشگین‌شهر و گرمی به مدت ۹ روز و با همکاری قرارگاه جهادی شهیدان نوعی‌اقدم دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و قرارگاه جهادی الکفیل، برگزار و روزانه بیش از ۵۰۰ نوع خدمات در این اردوهای جهادی به مردم ارائه شد که حدودا شامل ۵۰ مورد درمان ریشه، ۱۵۰ مورد ترمیمی و ۳۰۰ مورد کشیدن دندان بود.

 رهبر بیان کرد: برگزاری کارگاه های سبک زندگی، ازدواج سالم، مهارت‌های ارتباطی و پیشگیری از آسیب‌های روانی عاطفی، ضرورت مشاوره پیش از ازدواج و نشست اتاق به اتاق با دانشجویان، همچنین برگزاری مسابقات ورزشی برای دانشجویان و کارکنان از جمله مهمترین فعالیت‌های اداره مشاوره و اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :