کد خبر: 4066943
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵

پیش‌ ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی از دهم تیرماه آغاز می‌شود

پیش ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ تیرماه از طریق سامانه سماح انجام می‌شود.

اربعین حسینیبه گزارش ایکنا از اردبیل، پیش ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ تیرماه از طریق سامانه سماح انجام می‌شود و در این مرحله صرفاً پیش ثبت‌نام انجام می‌شود و به منزله ثبت نام قطعی نیست.

پیش ثبت نام از متقاضیان هیچگونه تعهدی برای سازمان حج و زیارت مبنی بر اعزام نخواهد داشت و متعاقباً اطلاع رسانی برای ثبت نام قطعی انجام خواهد شد.

چنانچه هرگونه محدودیتی از سوی دولت عراق برای تشرف به زیارت اربعین در نظر گرفته شود، نحوه ثبت نام قطعی متقاضیان از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند تعیین و اعلام خواهد شد.

با توجه به اینکه نکات و موارد مهم از طریق شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه اطلاع رسانی خواهد شد، لذا در ثبت شماره تلفن همراه نهایت دقت را به عمل آورید.

طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تزریق حداقل دو دوز واکسن کرونا از شرایط تشرف بوده که در زمان ثبت‌نام قطعی از وزارت بهداشت استعلام انجام می شود و از ثبت‌نام قطعی متقاضیانی که حداقل دو دوز واکسن را تزریق نکرده باشند، جلوگیری می‌شود و بایستی از هم اکنون نسبت به تکمیل مراحل واکسیناسیون اقدام شود.

داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ اعزام الزامی بوده و در صورت لزوم نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام شود.

طبق نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با توجه به شرایط خاص ایام اربعین بیماران دیابتی با زخم و یا عفونت اندام، بیماران دیابتی که مشکل کلیوی دارند، بیماران مبتلا به رتینوپاتی پیشرفته، بیماران دارای عوارض و علایم قلبی و عروقی، بیمارانی که کنترل نامطلوب قند دارند یا قند ناشتای 250 و بالاتر دارند، بیماران مبتلا به سرطان که در حال درمان هستند، بیماران مبتلا به سرطان که وضعیت جسمانی نامطلوب دارند،   بیماران مبتلا به آسم و COPD شدید، افرادی که تست کرونا آنها مثبت است تا 5 روز اول تست مثبت در صورت عدم وجود علایم حاد، افرادی که دارای بیماری حاد تب دار هستند تا حداقل 48 تا 72 ساعت پس از قطع تب بدون استفاده از داروهای تب بر، بالاخص بیماریهای تنفسی و گوارشی و پوستی با انجام معاینه مجدد از تشرف به عتبات در این ایام منع شده‌اند و تاکید می‌شود از ثبت‌نام خودداری نمایند.

افرادی که انتظار می‌رود حتی الامکان از تشرف به زیارت اربعین و ثبت نام خودداری کنند اعم از زنان باردار، سالمندان بالای 60 سال، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، افراد دارای فشارخون بالای کنترل نشده، افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده، افراد چاق با ضریب توده بدنی بیش از 40 ، افراد دارای ضعف یا نقص سیستم ایمنی و افرادی که بطور مزمن از ترکیبات حاوی سالیسیلات استفاده می‌کنند.

با توجه به اینکه بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین تشرف به زیارت اربعین حسینی منوط به ثبت نام در سامانه سماح است از کلیه مشتاقان عزیز دعوت می‌شود حداکثر تا پایان تیرماه، در سامانه سماح پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :