کد خبر: 4059412
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ۱۱ واحد صنعتی در اردبیل تبدیل به شرکت دانش‌بنیان شده که در تولید و اشتغال نقش مهمی را ایفا کرده است.

شرکت دانش بنیانبه گزارش ایکنا از اردبیل، بهزاد مهدوی، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل،‌سوم خردادماه، در بازدید از شرکت دانش‌بنیان مرصوص دامون(تولیدمحصولات الکترونیکی) در اردبیل، اظهار کرد: ۱۱ واحد صنعتی در اردبیل تبدیل به شرکت دانش‌بنیان شده که در تولید و اشتغال نقش مهمی را ایفا کرده و ۱۰ مورد از این واحدها از واحد صنعتی به شرکت دانش بنیان و یک مورد دیگر هم از مرکز رشد به دانش‌بنیان تبدیل شده است.

وی، با اشاره به حمایت شهرک‌های صنعتی از شرکت‌های دانش بنیان افزود: هزینه آموزش کارکنان شرکت‌های دانش بنیان از سوی شهرک‌های صنعتی پرداخت می‌شود و علاوه بر آن در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی هم از شرکت‌های دانش بنیان حمایت بیشتری شده است.

مهدوی گفت: شهرک‌های صنعتی استان در ۳۷ مورد از واحدهای تولیدی و صنعتی حمایت کرده ضمن اینکه ۸۰ درصد هزینه اخذ گواهی‌های استاندارد را شهرک‌های صنعتی پرداخت می‌کند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: با برنامه‌های حمایتی مختلف تلاش می‌شود تا واحدهای تولیدی، صنعتی صادرات محور شده و در افزایش صادرات استان نقش بسزایی ایفا کنند.

مهدوی اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی تشکیل شرکت شهرک‌های صنعتی، ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت از واحدهای تولیدی است و تلاش می‌شود با ارائه بسته‌های حمایتی متنوع به واحدهای صنعتی، تولید و بهره‌وری آنان افزایش یابد.

وی گفت: مرکز صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به منظور ارزیابی و ارائه توانمندی‌های تولیدی و خدماتی و نیز معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران تشکیل شده که در این مرکز ضمن ارائه خدمات تسهیل‌گری تجاری و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، نسبت به ارائه خدمات تجاری، آموزش واحدهای تولیدی و ایجاد فضای مشترک کاری به منظور ایجاد نوآوری در واحدهای تولیدی اقدام می‌شود.

مهدوی، استفاده از ظرفیت این مراکز و سایر بخش‌های مرتبط را برای واحدهای تولیدی ضروری دانست و افزود: واحدهای صنعتی برای اینکه بتوانند خود را با شرایط روز سازگار نموده و در جریان تولید باقی بمانند باید در جهت افزایش بهره‌وری تولید و افزایش دانش و تکنولوژی قدم بردارند که این امر مستلزم استفاده از ظرفیتهای موجود است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: