کد خبر: 4045622
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل از برگزاری آیین استقبال از ماه مبارک رمضان با حضور نام‌آوران قرآنی استان خبر داد.

بهار طبیعت را به بهار رمضان گره بزنیمبه گزارش ایکنا از اردبیل، اباصلت ابراهیمی، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل، دهم فروردین‌ماه، در جلسه مشترک با نهادها و موسسات قرآنی استان، کارگروه قرآنی قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا(س) و معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه عباس(ع) اردبیل که با هدف هماهنگی برنامه‌های آئین استقبال از ماه مبارک رمضان برگزار شد، تصریح کرد: آئین استقبال از رمضان روز پنجشنبه ۱۱ فروردین‌ماه در مهدیه اردبیل برگزار خواهد شد.

وی ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان گفت: آئین استقبال از رمضان یکی از آئین‌های فرهنگی و معنوی در دارالارشاد اردبیل است که هرساله همزمان با فرا رسیدن بهار قرآن با حضور پرشور شهروندان، پیرغلامان دربار سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع)، مبلغین، مداحان و چهره‌های برتر قرآن برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل ادامه داد: هدف از اجرای این برنامه ثبت و حفظ این آئین و آمادگی روزه داران و نمازگزاران برای خودسازی، تزکیه نفس و حضور در ماه بخشش و مغفرت است.

ابراهیمی، خاطرنشان کرد: از آنجایی که جامعه امروزی نیاز دارد در سایه قرآن و آیات الهی به نوعی قرآن درمانی شود ماه رمضان فرصت مغتنمی است تا پیام‌های الهی درک شود و از این رو این آئین همراه با محفل انس با قران خواهد بود.

گفتنی است؛ در این مراسم که همچنین قرار است ابتهال خوانی، مداحی و برنامه‌های مذهبی اجرا شود از نام آوران و چهره‌های شاخص قرآنی تجلیل و تقدیر بعمل خواهد آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: