کد خبر: 4004839
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل، گفت: جعفرآباد مغان به عنوان یکی از قطب‌های تولید فرش و تابلوفرش استان اردبیل، قابلیت زیادی برای توسعه این بخش دارد.

رضازاده//  بافندگان فرش و تابلوفرش جعفرآباد مغان سازماندهی می‌شوندبه گزارش ایکنا از اردبیل، میثم ضارب‌نیا، مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل، 22 مهرماه، با اعلام این مطلب در اردبیل، اظهار کرد: زنان خانه‌دار در جعفرآباد حضور چشمگیری در تولیدات هنری فرش و تابلوفرش دارند که متاسفانه اغلب محصولات یاد شده با پرداخت دستمزد بسیار اندک به تولید کننده، در بازارهای داخلی و خارجی به نام شرکت‌های سایر استان‌ها به فروش می‌رسند.

وی با اشاره به اینکه قالی‌بافی و بافندگی تابلوفرش از هنرهای ملی و بومی ایران به شمار می‌رود  فعالیت در این زمینه نیازمند دوره‌های آموزشی و صرف وقت و زمان زیاد است، یادآور شد: بازدید از کارگاه‌های تولیدی و محصولات تولید شده در جعفرآباد مغان نشان می دهد زنان خانه‌دار این شهر استعداد زیادی در این زمینه دارند و اوقات فراغت خود را در تولید این محصولات هنری صرف می‌کنند.

ضارب‌نیا با اشاره به عدم وجود سازماندهی و برنامه‌ریزی مناسب برای تولید، بازاریابی، فروش و برندسازی فرش و تابلوفرش جعفرآباد مغان افزود: متاسفانه به دلیل عدم وجود برنامه‌ریزی و اقدامات سازمان‌یافته، پیشران‌های سایر استان‌ها با ارائه دستمزدهای بسیار اندک از ظرفیت نیروی کار این منطقه بهره‌مند می‌شوند و تولیدات فرش و تابلوفرش را به نام برند خود در بازار هدف به فروش می‌رسانند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای طرح مشاغل خانگی و حمایت لازم از پیشران‌های بافندگی فرش و تابلوفرش، گام مثبتی در جهت سازماندهی و حمایت فعالان این مشاغل خانگی در منطقه جعفرآباد مغان برداریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: