مصونیت فرزندان از آسیب‌های اجتماعی مستلزم توجه والدین به تعالیم قرآن است
کد خبر: 4215658
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۳
آیت‌الله عاملی:

مصونیت فرزندان از آسیب‌های اجتماعی مستلزم توجه والدین به تعالیم قرآن است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: محافل و مجالس قرآنی عامل موثری در صیانت فرزندان از آسیب‌های اجتماعی است.

مصونیت فرزندان از آسیب‌های اجتماعی مستلزم توجه والدین به تعالیم قرآن استبه گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، ۲۴ اردیبهشت‌ماه، در مراسم اختتامیه آئین جزءخوانی و تجلیل از قاریان قرآن در سخنانی اظهار کرد: تشویق و ترغيب نوجوانان و جوانان به سمت تعالیم قرآنی مهم ترین اصل در توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه است.

وی بر ضرورت توجه خانواده‌ها به قرآن اشاره کرد و افزود: قرآن نوربخش خانه‌ها است و باید خانواده‌ها در انس بخشیدن فرزندان با قرآن تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به نقش مساجد در رسیدگی به مشکلات اهالی محلات اشاره کرد و افزود: مساجد باید در رسیدگی به مشکلات مردم پیش‌قدم باشند.

عاملی با ابراز خرسندی از اعزام مربیان قرآن به مدارس در مناطق حاشیه شهر اردبیل خاطر نشان کرد: برای دستیابی به تربیت صحیح، قرآن باید با شیوه نوین و جذاب در مدارس و خانواده‌ها وارد شود.

انتهای پیام
captcha