انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت اردبیل
کد خبر: 4201052
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۲

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت اردبیل

با هدف توسعه همکاری‌های مشترک، تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی اردبیل و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان به امضا رسید.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت اردبیلبه گزارش ایکنا، به نقل از جهاددانشگاهی اردبیل، با هدف توسعه همکاری‌های مشترک، تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی اردبیل و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان به امضا رسید. حسام رسولی، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، اول اسفند ماه در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در بخش‌های مختلف آموزش و کارآفرینی، پژوهش و فناوری، فرهنگی و درمانی گفت: این نهاد علمی و انقلابی در زمینه‌های می‌تواند مکمل فعالیت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان باشد.

وی به فعالیت رسانه‌های جهاددانشگاهی در قالب سه خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سیناپرس اشاره کرد و گفت: خبرگزاری ایسنا، به عنوان رسانه‌ای دانشجویی به دنبال تاثیرگذاری بیشتر در سطح جامعه و انعکاس مطالبات مردمی در سطح گسترده است و در زمینه توسعه فعالیت‌های صنعت استان می‌تواند هر یک از خبرگزاری‌های وابسته به این نهاد انقلابی موثر واقع شود.

رسولی حوزه صنعت را تاثیرگذارترین بخش در توسعه همه جانبه دانست و افزود: بخش صنعت با عنایت به گستره و تنوع فعالیت‌های می‌تواند ابزار مناسبی در جهت توسعه متعادل اقتصادی و به تبع آن توسعه سایر ابعاد فرهنگی، اجتماعی، علمی و ... باشد.

رسولی آموزش‌های تخصصی و کارآفرینی را یکی از محور‌های فعالیت در جهاددانشگاهی استان اردبیل معرفی کرد و ادامه داد: ارائه آموزش‌های اشتغال‌محور و مهارت‌محور در اولویت فعالیت‌های معاونت آموزش و کارآفرینی این نهاد است و این نهاد فراتر از اشتغال به کارآفرینی تاکید دارد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، با اشاره به فعالیت صنایع تولیدی و صنعتی در استان اردبیل، تصریح کرد: علیرغم فعال بودن بخش صنعت در این استان، هنوز نتوانسته وجهه پیدا کند و فرهنگ نگاه صنعتی و نسل‌های جدید صنعت مسائلی هستند که در این استان نیاز به توجه جدی دارند.

در ادامه این جلسه ایرانی، مدیر کل صنعت، معدن وتجارت استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای ساماندهی واحد‌های صنفی، معادن و واحد‌های صنعتی خبر داد و گفت: در زمینه آموزش نیرو‌های انسانی برای اشتغال در صنعت می‌توانیم از جهاد دانشگاهی بیشتر بهره‌مند شویم.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری فیمابین جهاددانشگاهی و اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان اردبیل امضا و تبادل شد.

انتهای پیام
captcha