مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی معرفی شد
کد خبر: 4182760
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵

مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی معرفی شد

طی مراسمی فردین عینی به عنوان مدیر جدید پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی معرفی و از زحمات مهدی حیدری‌وند، مدیر سابق این پایگاه تقدیر شد.

مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی معرفی شدبه گزارش ایکنا، به نقل از اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، طی مراسمی در محل مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، فردین عینی به عنوان مدیر جدید این پایگاه جهانی معرفی و با اهدای هدایایی از زحمات مهدی حیدری‌وند، مدیر سابق مجموعه جهانی شیخ صفی تقدیر شد.

حسن محمدی ادیب، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، 27 آبان در این مراسم معارفه گفت: اهمیت مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی بر هیچ کسی پوشیده نیست و مدیریت این مجموعه وظیفه سنگینی برعهده دارد که امیدوارم در حضور مدیر جدید شاهد اتفاقات خوبی در این پایگاه جهانی باشیم.

محمدی ادیب افزود: حکم حکومتی مقام معظم رهبری در مورد این مجموعه که در سفر به اردبیل در سال 1379 انجام شده است، یک امتیاز ویژه برای مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی محسوب می‌شود و بر همین اساس به دنبال اختصاص ردیف بودجه ویژه برای این مجموعه هستیم که در وزارت میراث‌فرهنگی نیز مورد موافقت قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: این مجموعه در حدی که باید معرفی نشده است و مدیریت جدید باید برنامه‌های جدی در مورد معرفی این اثر و محتویات معنوی و فرهنگی آن داشته باشد که در این راستا استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش می‌تواند مؤثر باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اردبیل همچنین با اشاره به اهمیت فعال بودن هیئت امنا و شورای راهبری مجموعه، گفت: جلسه هیئت امنا و شورای راهبری مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی باید به صورت منظم برگزار شود تا موضوعات مرتبط با این مجموعه در جلسات بررسی و تصویب شوند که مدیر جدید پایگاه در این مورد اهتمام خواهد داشت.

انتهای پیام
captcha