کتابخوانان برتر شهرستان نمین تجلیل شدند
کد خبر: 4182623
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷

کتابخوانان برتر شهرستان نمین تجلیل شدند

در حاشیه نماز جمعه با حضور مسئولین شهرستانی از کتابخوانان برتر شهرستان نمین تجلیل شد.

تجلیل از کتابخوانان برتربه گزارش ایکنا از اردبیل، در حاشیه نماز جمعه با حضور مسئولین شهرستانی از کتابخوانان برتر شهرستان نمین تجلیل شد.

حجت‌الاسلام عظیم اسدزاده، امام جمعه شهرستان نمین، 26 آبان ماه، از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین به عنوان دو دستگاه متولی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه عنوان کرد و گفت: رسالت اصلی تمامی مسئولین فرهنگی شهرستان نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه و ترغیب و تشویق نوجوانان و جوانان در جامعه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین آگاهی و دانایی مردم را که در نتیجه کتاب و کتابخوانی به دست می‌آید، راه نجات و رستگاری بشر دانست و اتصریح کرد: یکی از مولفه‌ها و شاخصه‌های اصلی جامعه متمدن و پیشرفته میزان مطالعه افراد آن جامعه است که در نتیجه علم و دانش به قله‌های رفیع کمال بشری و سعادت دنیوی و اخروی رسیده‌اند.

اسدزاده در ادامه با بیان اینکه در باب اهمیت و جایگاه کتاب در اسلام همین بس که معجزه دین مبین اسلام نیز کتاب و قرآن کریم است، افزود: خداوند متعال در این کتاب مقدس نخستین آیاتی که بر پیامبراکرم(ص) نازل کرده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم، و علم توام شده است و به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند.

در پایان مراسم به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی و موسسه آوای تمدن نمین از کتابخوانان برتر شهرستان نمین با اهدای لوح تقدیر و جوایز تقدیر به‌عمل آمد. برگراری نمایشگاه آثار نویسندگان شهرستان در حاشیه نماز جمعه از دیگر برنامه‌های اجرایی بود.

انتهای پیام
captcha