۵۰ مددجوی اصلاندوزی خودکفا شدند
کد خبر: 4169568
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵

۵۰ مددجوی اصلاندوزی خودکفا شدند

رئیس کمیته امداد شهرستان اصلاندوز گفت: در سال‌جاری ۵۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اصلاندوز خودکفا شدند.

اشتغالبه گزارش ایکنا، به نقل از کمیته امداد اردبیل، اباذر قربانی، رئیس کمیته امداد شهرستان اصلاندوز، ۲۶ شهریورماه با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال صددرصد برنامه خودکفایی مددجویان را در شهرستان اصلاندوز عملیاتی کردیم تا در جشن خودکفایی که اوایل مهرماه در استان برگزار می‌شود، بتوانیم حضوری موفق و شایسته داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه اشتغال، دو نفر از مددجویان از طریق کاریابی در واحد‌های صنعتی و تولیدی مشغول کار شده و زمینه اشتغال پایدار آن‌ها فراهم شده است.

قربانی بیان کرد: با برگزاری سه دوره آموزشی و مهارتی در حوزه کسب و کار و اشتغال پایدار، ۱۱۵ نفر از مددجویان دوره‌های مورد نظر را سپری کردند.

رئیس کمیته امداد شهرستان اصلاندوز گفت: صددرصد برنامه کمیته امداد اصلاندوز در حوزه آموزش و مهارت آموزی در نیم سال اول تحقق یافته و تلاش بر این است در نیمه دوم امسال نیز این برنامه‌ها در قالب برنامه‌های توانمندسازی ادامه پیدا کند.

وی افزود: طرح‌های خودکفایی اجرا شده در اصلاندوز بیشتر در حوزه کشاورزی، دامداری، خدمات کسب و کار و صنایع دستی بوده و در رشته‌های مهارتی، خیاطی و تهیه لوازم کوچک خانگی نیز حمایت‌های لازم از مددجویان انجام شده است.

قربانی مبلغ تسهیلات پرداخت شده برای این طرح‌ها را ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۴ درصد و مدت بازپرداخت ۸۴ ماهه اعلام کرد و گفت: بانک‌های عامل شهرستان اصلاندوز به عنوان یاوران کمیته امداد بیشترین همکاری را با این مجموعه داشته‌اند.

رئیس کمیته امداد شهرستان اصلاندوز اظهار کرد: افراد خودکفا شده از چرخه پرداخت مستمری کمیته امداد خارج شده، اما از برخی خدمات این نهاد همچنان بهره‌مند هستند.

وی به طرح‌های نظارتی و بازدید‌های فنی از پروژه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی اشاره کرد و گفت: در چند مرحله این نظارت‌ها انجام می‌شود تا طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد به موقع و متناسب با شرایط اعلام شده اجرایی و عملیاتی شود.

قربانی افزود: برای بازاریابی محصولات تولید شده مددجویان نیز هماهنگی با مسئولان استانی انجام می‌شود تا در قالب نمایشگاه‌های برپا شده بتوانند محصولات خود را عرضه کنند.

رئیس کمیته امداد شهرستان اصلاندوز مبلغ تسهیلات پرداخت شده در نیمه اول امسال را ۳ میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: تا کنون ۳۴ نفر از مددجویان از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.

وی اعلام کرد: در شهرستان اصلاندوز، امسال به ارزش ۶ میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان طرح‌های اشتغال‌زایی به بانک‌های عامل معرفی شدند که این شهرستان رتبه اول استان را در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام
captcha