امدادرسانی به ۵۶۶ نفر حادثه‌دیده در اردبیل
کد خبر: 4141490
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۱
توسط جمعیت هلال احمر؛

امدادرسانی به ۵۶۶ نفر حادثه‌دیده در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به ۵۶۶ نفر از حادثه دیدگان برف و کولاک شدید در شهرستان سرعین، مشگین شهر، نیر و اردبیل خبر داد.

امدادرسانی به ۵۶۶ نفربه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر اردبیل، حمید قویدل، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، ۲۶ اردیبهشت ماه با اعلام این خبر افزود: طبق گزارش دریافتی مردمی مبنی بر وقوع بارش شدید برف و کولاک و مسدود شدن مسیر مناطق عشایرنشین در شهرستان‌های سرعین، مشگین شهر، نیر و اردبیل ۱۱ تیم عملیاتی (۸ تیم اسکان و تغذیه و ۳ تیم ارزیاب) از شهرستان‌های مشگین شهر، سرعین، نیر، اردبیل و مرکز استان متشکل از ۲۳ نفر نیروی انسانی و با بکارگیری ۱۱ دستگاه خودروی امدادی به مناطق حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: عشایر مناطق نزدیک به روستای لاطران و اوجور از توابع شهرستان سرعین، قوتورسویی (روستا‌های بیبکلو، قوری تاختا، موئیل و دووه بوینی) مشگین شهر، ییلاق مشتقی و روستای مجیدآباد شهرستان نیر و حوالی روستای سردابه شهرستان اردبیل درگیر برف کولاک می‌باشد که در همه مناطق امدادگران در حال امدادرسانی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: قرمز و سفیدپوشان جمعیت هلال احمر در این مناطق ۱۴۲ بسته غذایی ۲۴ ساعته، ۳۵۰۰ قرص نان، ۵۹۶ قوطی کنسروجات و ۵ دستگاه چادر امدادی در بین حادثه‌دیدگان توزیع کرده‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل افزود: فرمانداری شهرستان مشگین شهر نیز ۶۹۰ قرص نان، یک گالن نفت و ۶۰ متر نایلون اهدا کرده بود که این اقلام نیز در بین حادثه دیدگان این شهرستان توزیع شد.

وی افزود: تعداد ۲۳ نفر از حادثه دیدگان نیز در توسط تیم‌های عملیاتی شهرستان‌های مشگین شهر و سرعین اسکان اضطراری داده شده‌اند.

وی یادآور شد: خودروی آرگو نیز از مرکز استان اعزام شده تا در مسیر‌های صعب‌العبور که روند امدادرسانی به مشکل می‌خورد با استفاده از این خودرو اقلام مورد نیاز به حادثه‌دیدگان ارسال گردد.

لازم به ذکر می‌باشد، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل و معاون امداد و نجات استان به‌‍صورت میدانی در محل حادثه حضور یافته و پیگیر روند امدادرسانی هستند.

انتهای پیام
captcha