کد خبر: 4103328
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶

اجرای طرح «اسراء» ویژه فعالان قرآنی و فرهنگی در اردبیل

رئیس اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل از اجرای طرح «اسراء» با هدف ارائه آموزش‌های نوین در راستای تبلیغ فرهنگ دینی ویژه فعالان قرآنی و فرهنگی در اردبیل خبر داد.

طرح اسرابه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین صابر طهماسبی، رئیس اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، هشتم آذرماه، در کارگاه قرآنی طرح اسرا که به اجرای برنامه‌های آموزشی در زمینه ارتقای سطح معلومات گروه‌های تبلیغی می‌پردازد، اظهار کرد: با هدف ارائه آموزش‌های نوین در راستای تبلیغ فرهنگ دینی و تبیین راهکارهای مؤثر در انجام رسالت فرهنگی و قرآنی در جامعه، طرح «اسرا» ویژه طلاب حوزه علمیه خواهران، مبلغات و مربیان قرآنی در محل سالن اجتماعات حوزه علمیه اردبیل برگزار شد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل افزود: این طرح در قالب کارگاه آموزشی «مهارت‌های هماهنگی مدیریت وظایف طلبگی با تکلیف خانوادگی» با حضور حجت‌الاسلام مهدی مافی‌نژاد دکتری علوم تربیتی و حوزوی و استاد حوزه و دانشگاه با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و مدیریت حوزه علمیه الزهرا(س) اردبیل اجرا شد.

حجت‌الاسلام مهدی مافی‌‌نژاد، استاد حوزه و دانشگاه نیز در این کارگاه به وظایف فعالان فرهنگی و قرآنی اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مهم برای گروه‌های تبلیغی در عرصه فرهنگی و قرآنی، خودسازی و رعایت منش و اخلاق تبلیغی است که باید نسبت به این مسئله مهم دقت داشته باشند.

مافی‌نژاد افزود: وظیفه دیگر فعالان فرهنگی و قرآنی دقت و تلاش در مباحث علمی و آموزشی است لذا بعد از تلاش در برنامه‌های تهذیب باید در خصوص کسب علم و دانش نهایت تلاش و دقت را داشته باشند.

استاد حوزه و دانشگاه، تقویت بنیه علمی را در مدارس علمیه حائز اهمیت و ضروری دانست و بیان کرد: طلاب مدارس علمیه باید خود را از نظر علمی تقویت کرده در این عرصه اهتمام جدی داشته باشند چراکه تبیین بدون علم و آگاهی امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha