کد خبر: 4089137
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸

995 مدرسه کانکسی در سطح کشور ساماندهی می‌شود

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: طرح شهید پناهی با هدف ساماندهی 995 مدرسه کانکسی با جمعیت بیشتر از 10 دانش‌آموز و 218 مدرسه سنگی خشکه‌چین در سطح کشور آغاز و وارد فاز اجرایی شده است.

مدارس کانکسیبه گزارش ایکنا از اردبیل، مجید عبداللهی، معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دهم مهرماه، در نشست مشترک اعضای ستاد مرکزی راهبری طرح «شهید رضا پناهی» در اردبیل اظهار کرد: طرح شهید پناهی با هدف ساماندهی 995 مدرسه کانکسی با جمعیت بیشتر از 10 دانش‌آموز و 218 مدرسه سنگی خشکه‌چین در سطح کشور آغاز و وارد فاز اجرایی شده است.

وی بیان کرد: جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به عنوان یکی از بازوان اصلی و توانمند مجموعه نوسازی مدارس در اجرای طرح شهید پناهی جزو اولویت‌های اساسی و مهم است که در این زمینه هم‌افزایی و دلگرمی و تاثیرگذاری مثبت در نتایج این طرح خواهد شد که امیدواریم بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

 معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اجرای طرح مشارکت خیرین مدرسه‌ساز کشور سبب هم‌افزایی و دلگرمی و تاثیرگذاری مثبت شده و در این زمینه به دنبال هدفگذاری دقیقی برای انجام آن داریم به طوری که در سطح استان‌های مختلف کشور بتوانیم به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

عبداللهی تصریح کرد: فراوانی بیشترین مدارس در استان‌های کشور سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان و اردبیل بوده و در استان‌های مختلف کشور پراکنده هستند.

وی اظهار کرد: تامین 30 درصد منابع این طرح توسط سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور اولویت اساسی است و در این زمینه از جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور انتظار داریم در 30 درصد باقیمانده با مشارکت خیرین سهیم باشند.

عبداللهی تصریح کرد: 460 پروژه در کشور به سبک سازه‌ای جدید در حال اجراست و به همین منظور 30 هزار کلاس درس در دست احداث قرار گرفته که 9 هزار کلاس در مهرماه امسال افتتاح شده و 21 هزار کلاس درس در مرحله ساخت قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: 2000 میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی بین مدارس کشور توزیع شده و 500 میلیارد تومان برای تجهیزات تخصصی هنرستان‌های کشور در نظر گرفته شده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: رفتن به سمت سبک‌ و سازهای جدید برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها و نیز برنامه‌ریزی در این زمینه نیازمند در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای تحقق اهداف مورد نظر است که امیدواریم با همکاری و مشارکت همه‌جانبه بتوانیم تمامی مشکلات و موانع را برطرف کنیم.

ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در ادامه گفت: یک میلیون دانش‌آموز به جمعیت مدارس کشور افزوده شده و نیازمند 25 هزار کلاس درس جدید هستیم چرا که بیشتر مدارس به صورت دوشیفته و بیشتر از حد نصاب کلاس‌ها اداره می‌شود و این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha