کد خبر: 4086575
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹

برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارتی در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

کارگاه‌های آموزشی مهارتی در حوزه استفاده از گیاهان دارویی با همکاری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل و شرکت علوم گستر آرتا طلائی برگزار می‌‌شود.

کارگاه‌های آموزشی مهارتیبه گزارش ایکنا از اردبیل، مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل با همکاری شرکت علوم گستر آرتا طلائی کارگاه‌های آموزشی مهارتی در حوزه استفاده از گیاهان دارویی را برگزار می‌کند.

این کارگاه‌ها به دلیل استقبال مردم و روی آوردن آن ها به گیاهان دارویی شامل کارگاه‌های صابون سازی گیاهی، کرم‌سازی گیاهی و شامپوسازی گیاهی است.

کارگاه صابون‌سازی گیاهی به 3 روش سرد، گرم و اختصاصی روز یکشنبه 10 مهر ماه 1401از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19 برگزار خواهد شد که هزینه ثبت نام برای آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

کارگاه کرم سازی گیاهی هم که آموزش انواع کرم های بهداشتی گیاهی را در دستور کار دارد، روز دوشنبه 11 مهر ماه 1401 از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19 برگزار می شود و هزینه ثبت نام آن، دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

کارگاه شامپو سازی گیاهی نیز با هدف آموزش انواع شامپو برای انواع مو روز سه شنبه 12 مهر ماه 1401 از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19با هزینه ثبت نام دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برگزار می‌شود.

این کارگاه‌ها با هدف مهارت آموزی برای کارجویان و به ویژه بانوان خانه دار برگزار می‌شود که می‌تواند هم نیاز خانگی را برطرف نموده و هم در درآمدزایی جویندگان کار اثرگذار باشد.

این کارگاه‌ها از خلاقیت، جذابیت و درآمدزایی مناسبی برخوردار بوده که در آن ضمن توجه به مزاج شناسی، روغن گیری و آموزش ساخت چند نوع ماسک گیاهی، به آموزش ساخت انواع صابون‌ها، کرم و شامپوی گیاهی به صورت کاربردی و عملی از مواد پایه ارگانیک می‌پردازد.

کارگاه‌های آموزش صابون سازی گیاهی یکی از جالب‌ترین شاخه‌های طب سنتی و گیاهان داروئی است که به وسیله آن علاقه‌مندان می‌توانند طرز تهیه و ساخت صابون های گیاهی و محصولات مشابه بهداشتی را در چند ساعت فرا گرفته و به عنوان یک کسب و کار با درآمد مناسب درنظر بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha