کد خبر: 4079015
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹

تصویب لایحه صیانت از حقوق زنان و دختران آسیب دیده در مجلس تا پایان امسال

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تصویب لایحه صیانت از حقوق زنان و دختران آسیب دیده تا پایان امسال در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: امیدواریم با تلاش‌ها و پیگیریهای صورت گرفته، این شرایط در سریع ترین زمان ممکن رقم بخورد.

محمد علی گو مدیرکل آموزش پیشگیری از آئیب‌های اجتماعی بهزیستیبه گزارش ایکنا از اردبیل، محمود علی‌گو، مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور، ۲۶ مردادماه، در دیدار با مسئولان استان اردبیل با هدف مدیریت کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: در زمینه مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی باید همکاری‌های بین بخشی دستگاه‌های یاری‌رسان و هم‌افزایی در ارتقای سطح کیفی خدمات بیش از پیش تداوم یابد.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: خانه‌های امن به عنوان پناهگاهی مناسب برای پناه افراد در معرض آسیب، بخصوص زنان و دخترانی است که می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه موثر واقع شود.

علی‌گو ادامه داد: انجام مداخلات مرتبط با فرزندان از طریق ساختارهای قضایی امری بسیار حائز اهمیت است و باید برای رسیدن به نقطه مطلوب در موضوعات مربوط به طلاق، پیگیری از طریق خانه‌های امن و مراکز مداخله در بحران، دست سازمان بهزیستی را بیش از پیش گرفته و حمایت‌های لازم و به موقع را با این سازمان انجام دهند.

این مسئول ادامه داد: استفاده از نظرات تخصصی و حرفه ای مددکاران در مطالبه گری حقوق افراد آسیب دیده و اهمیت بخشی به نظرات و ایده‌های خلاقانه مشاوران و مددکاران از سوی مراجع قضایی می تواند این سازمان را در پیشبرد اهداف، برنامه ها، سیاستهای تعیین شده یاری رساند.

وی در بحث مربوط به اورژانس اجتماعی و ارائه خدمات موثر به افراد جامعه تصریح کرد: خدماتی که از طریق اورژانس اجتماعی ارائه می شوند اغلب با مداخلات اولیه شروع شده و با سازش و بازگشت فرد آسیب دیده به آغوش خانواده بدون مراجعه و حضور در مراجع قضایی خاتمه می یابد که این خدمات در سایه مداخلاتی انجام می شود که مددکاران و مشاوران زبده و متخصص مدیریت آن را با جان و دل در مجموعه بهزیستی به عهده گرفته‌اند.

علی‌گو از تصویب لایحه صیانت از حقوق زنان و دختران آسیب دیده تا پایان امسال در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: امیدواریم با تلاشها و پیگیریهای صورت گرفته، این شرایط در سریع ترین زمان ممکن ازطریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت حمایت از زنان ودختران آسیب دیده صورت بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha