کد خبر: 4077038
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹

سند آمایش اردبیل محور اصلی طرح‌های پژوهشی باشد

معاون توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: سند آمایشی استان که در سال‌های گذشته تهیه و تدوین شده باید محور اصلی اجرای طرح‌های پژوهشی باشد تا ما بتوانیم گام‌های مؤثری را در جهت حل مشکلات مردم و تقویت زیرساخت‌ها برداریم.

کاظم دبیر معاون استاندار اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، کاظم دبیر، معاون توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل، ۱۸ مردادماه، در جلسه کارگروه آموزش و پژوهش استان اردبیل اظهار کرد: برای سال‌جاری عناوین متعددی در قالب طرح‌های پژوهشی و مطالعاتی به دبیرخانه کارگروه آموزش و پژوهش ارسال شده که با تأیید نهایی امیدواریم فرآیند اجرای این طرح‌های پژوهشی و مطالعاتی را شاهد باشیم.

وی محوریت انجام این طرح‌ها را دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی عنوان کرد و گفت: از ۹۹ عنوان پژوهشی ارسال شده توسط ۲۴ دستگاه استانی، مقرر شد تا ۴۹ طرح پژوهشی به تصویب و برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شد.

معاون توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته عمده طرح‌های پژوهشی که منابع اعتباری دولتی گرفتند در کتابخانه‌های ادارات، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پژوهشی خاک می‌خورند در حالی که باید از ظرفیت و پشتوانه این طرح‌ها در مسیر حل مشکلات استان و گره‌گشایی در این زمینه بهره ببریم.

دبیر افزود: سند آمایشی استان که در سال‌های گذشته تهیه و تدوین شده باید محور اصلی اجرای طرح‌های پژوهشی باشد تا ما بتوانیم گام‌های مؤثری را در جهت حل مشکلات مردم و تقویت زیرساخت‌ها و روند پیشرفت و توسعه استان شاهد باشیم.

معاون توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: در طرح‌های پژوهشی باید خروجی شایسته را مد نظر قرار دهیم چرا که حل مشکلات جامعه در گرو انجام طرح‌های پژوهشی مؤثر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: هر چند اعتبارات حوزه پژوهشی و تحقیقاتی محدود است اما بهتر است این منابع صرف اجرای طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی برجسته شود تا ۲، سه طرح پژوهشی مؤثر و راهگشا را در حل مشکلات استان در ابعاد مختلف شاهد باشیم.

معاون توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل کیفیت اجرای این طرح‌ها را با تکیه بر الگوهای درست و شایسته پژوهش و مطالعه یادآور شد و اضافه کرد: در سال‌جاری سعی ما بر این خواهد بود تا در ابعاد مختلف این طرح‌های پژوهشی ثمرات و نتایجی را در حل مشکلات استان داشته باشند و ما بتوانیم از این ظرفیت بیشتر و بهتر استفاده کنیم.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح حامی با محوریت تربیت جوانان نخبه، متعهد و انقلابی در دانشگاه‌ها، سهمیه استان اردبیل در این خصوص ۲۵۰ جوان نخبه و فعال بوده و دوره‌های مربوطه به‌مدت ۲ هفته برای خواهران و برادران برگزار می‌شود.

حسنی بیان کرد: این دوره‌ها علاوه‌ بر آموزش‌های ارائه‌شده در دانشگاه‌ها بوده و در زمینه پرورش و تربیت نیروهای متخصص فرهنگی و اجتماعی فعال خواهد بود که خواستار توجه به این حوزه و انجام حمایت‌های لازم هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha