کد خبر: 4072213
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷

دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران افتخاری بزرگ است

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران را افتخاری بزرگ عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان مولود انقلاب خود را مکلف و موظف می‌داند که در کنار خانواده‌هایی که با فداکاری، فرزندان خود را برای امنیت مردم روانه جبهه‌های جنگ کردند، باشد و در قبال آنان ادای دِین نماید.

مهران اوچی اردبیلی رئیس جهاد دانشگاهی اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، مهران اوچی‌اردبیلی، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، 29 تیرماه، در منزل مادر شهید والامقام اکبر فتحی در اردبیل ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اظهار کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و حضور در محضر پدر، مادر، همسر و فرزندان آنان افتخار بزرگی است.

اوچی‌اردبیلی افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان مولود انقلاب خود را مکلف و موظف می‌داند که در کنار خانواده‌هایی که با فداکاری، فرزندان خود را برای امنیت مردم روانه جبهه‌های جنگ کردند، باشد و در قبال آنان ادای دِین نماید.

وی ادامه داد: همزمان با چهل و دومین سال‌روز تشکیل جهاددانشگاهی بر خود واجب دانستیم تا خدمت خانواده محترم شهید اکبر فتحی رسیده و ضمن ادای احترام به روح بلند آن شهید، عرض تسلیت و تبریکی به خانواده‌شان داشته باشیم چرا که همه ما آرامش و امنیت خود را مدیون جانفشانی‌های شهدا هستیم و خوش به حال خانواده این شهید بزرگوار که چنین شهادت با عزتی نصیب‌شان شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه سعی داریم در مناسبت‌های مختلف دیداری با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران داشته باشم، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل فعالیت در سنگر خدمت نتوانسته‌ایم آن‌گونه که در شأن و منزلت مقام شهداست، در کنار خانواده‌های معظم‌شان باشیم و از این جهت شرمنده آنان هستیم.

اوچی‌اردبیلی گفت: جهاد دانشگاهی با سرلوحه قرار دادن آرمان‌های انقلاب اسلامی در مسیر اهداف نظام گام برداشته و با تمام توان و نیروی خود در عرصه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی، فناوری و پزشکی وارد شده است.

حسین صادقی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز در ادامه با بیان اینکه وظیفه ماست که راه و رسم و شیوه زندگی شهدا را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم، گفت: از رئیس و کارکنان جهاددانشگاهی تشکر می‌کنیم که دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را در اولویت برنامه‌های خود دارند.

صادقی به اجرای طرح «سپاس» در سطح استان اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این برنامه حضور در منزل خانواده معظم شهدا و ایثارگران، عیادت از آنان و جامه عمل پوشاندن به خواسته‌های به حق آنان است.

وی اظهار کرد: ملاقات و سرکشی مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها یک دیدار ساده نیست، بلکه هدف رسیدگی و برطرف کردن مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران است.

گفتنی است؛ شهید اکبر فتحی خیارک متولد سال 1342 در حال گذراندن دوره مقدس سربازی در ارتش بود که در بهمن ماه سال 1361 به فیض شهادت نائل آمد و پیکرش در گلزار شهدای گلمغان اردبیل به خاک سپرده شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha