کد خبر: 4068525
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴

لزوم رسیدگی ویژه به امور قضایی ایثارگران اردبیلی

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: رسیدگی به امور قضایی خانواده‌های شهدا و ایثارگران باید به‌صورت ویژه مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

جلسه انعقاد تفاهم نامه دادگستری و بنیاد شهید اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو، رئیس کل دادگستری استان اردبیل، ۱۳ تیرماه در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه مابین دادگستری و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار کرد: شعبه ویژه‌ای در دادگستری استان به امور حقوقی جامعه ایثارگری اختصاص یافته و رسیدگی به امور قضایی خانواده‌های شهدا و ایثارگران تسهیل می‌شود.

وی گفت: رسیدگی به امور قضایی خانواده‌های شهدا و ایثارگران باید به‌صورت ویژه مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد و در همین راستا، طبق مفاد تفاهم‌نامه منعقد شده، شعبه چهار دادگستری استان به‌صورت اختصاصی به امور قضایی جامعه ایثارگری رسیدگی خواهد کرد تا از این طریق بتوانیم دِین خود را تا حدودی به این قشر شریف ادا کنیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ادامه داد: جامعه ایثارگری جزو قانونمندترین اقشار جامعه هستند و خدمت آنها افتخار بزرگی برای مجموعه همکاران دادگستری استان محسوب می‌شود.

داور نوری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز در ادامه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به رئیس کل و کارکنان دادگستری استان، خواستار رسیدگی ویژه به شکایات و امور قضایی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شد و از همکاری مجموعه دادگستری استان با بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکر کرد.

نوری افزود: امور قضایی و حقوقی جامعه ایثارگری استان با توجه به شرایط خاصی که این قشر شریف دارند، نباید مشمول اطاله دادرسی قرار گیرد زیرا این عزیزان مشکلات فراوانی ناشی از عوارض جنگ تحمل کرده اند و توانایی جسمی و روحی لازم برای پیگیری حضوری ندارند و در جهت ادای وظیفه در برابر ایثار و جانفشانی شهدا و ایثارگران، امور قضایی آنها باید در اسرع وقت رسیدگی شود.

یادآور می‌شود، یکی دیگر از مفاد تفاهم‌نامه، معرفی سه نفر به‌عنوان «صلح یار» بود که آقایان غضنفر محبی آزاده و جانباز هشت سال دفاع مقدس و رئیس مؤسسه پیام‌آوران ایثار استان، عبدالعلی بابایی مهر رئیس اداره حقوقی بنیاد و طه فتحی کارشناس مسئول مددکاری بنیاد به عنوان «صلح یار» معرفی شدند که مأموریت آنها همکاری با دادگستری استان در زمینه صلح و سازش و کمک به رفع اختلافات و دعاوی جامعه ایثارگری خواهد بود و مقرر شد احکام آنها توسط دادگستری صادر شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha