کد خبر: 4068985
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

منیت‌ها برای انجام فعالیت‌های قرآنی و دینی کنار گذاشته شود

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه منیت در فعالیت‌های قرآنی و مذهبی معنایی ندارد. گفت: برای انجام فعالیت‌های قرآنی، دینی و مذهبی باید منیت‌ها را کنار بگذاریم.

محمود صفری شهردار اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، محمود صفری، شهردار اردبیل، ۱۵ تیرماه، در دیدار با اعضای اتحادیه موسسات قرآنی استان اردبیل اظهار کرد: منیت در فعالیت‌های قرآنی و مذهبی معنایی ندارد.

صفری با اشاره به اینکه مهمترین چیزی که باعث خالی شدن ظرف وجودی انسان می‌شود تا برای آموزش گرفتن مهیا باشد کنار گذاشتن منیت است، گفت: برای انجام فعالیت‌های قرآنی، دینی و مذهبی باید منیت‌ها را کنار بگذاریم.

شهردار اردبیل با تاکید بر اینکه انجام فعالیت‌های قرآنی توسط موسسات قرآنی با برگزاری برنامه‌های متنوع و ایجاد بسترهای مناسب برای قرآن‌آموزان و اولیا ممکن است، افزود: موسسات قرآنی در سطح استان اردبیل با ارائه طرح می‌توانند از اعتبارات دولتی از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات لازم را برای برگزاری انجام دهند.

وی با اشاره به جذب 360 نفر از مربیان قرآنی استان اردبیل در سالهای گذشته در بدنه آموزش و پرورش تصریح کرد: پیگیر مسئله جذب مربیان قرآنی از طریق نمایندگان و آموزش و پرورش خواهیم بود و تمام تلاشمان را برای جذب مربیان قرآنی واجد الشرایط خواهیم کرد.

حورزاده مدیر عامل اتحادیه موسسات قرآنی اردبیل هم در این دیدار برای جذب اعتبار برای فعالیت‌های قرآنی گفت: با برگزاری این نشست‌ها و ارائه راهکارهای مناسب برای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی در بین آحاد مردم و همچنین در راستای ایجاد بسترهای مناسب و استفاده از ظرفیت‌های ادارات برای گسترش این فرهنگ اقدام شده است.

وی افزود: در حال حاضر بزرگترین مشکل موسسات قرآنی در خصوص جذب اعتبارات بوده که امیدواریم با ارائه راهکارهای مناسب و طرح‌های قرآنی بتوانیم این مشکل را برطرف سازیم.

حورزاده در خصوص فعالیت خانه‌های قرآنی اضافه کرد: فعالیت‌های خانه‌های قرآنی هم در استان اردبیل با توجه به سخت کوشی مربیان و مدیران خانه‌های قرآنی با مشکل اعتبارات مواجه شده که در حال رایزنی با یکی از موسسات هستیم تا بتوانیم با ارائه طرح لازم بسترهای مناسبی را برای این خانه‌ها فراهم سازیم و برای برگزاری فعالیت‌های قرآنی اعتبارات لازم را از طرف اتحادیه به این خانه‌ها تزریق کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :