کد خبر: 4068533
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶

اجرای طرح هادی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین اردبیل

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: اجرای طرح هادی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین اردبیل با هدف محرومیت‌زدایی در دستور کار قرار گرفته است که امید می‌رود همکاری‌های لازم در این زمینه مبنای کار باشد.

 طرح هادیبه گزارش ایکنا از اردبیل، غنی نظری‌خانقاه، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، ۱۳ تیرماه، در بازدید از طرح‌های توسعه بنیاد مسکن در روستاهای خلخال اظهار کرد: اجرای طرح هادی در روستاهای استان اردبیل باید با توجه به محدودیت فصل کاری انجام شود تا بیشترین بهره‌وری را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: اجرای طرح هادی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین اردبیل با هدف محرومیت‌زدایی در دستور کار قرار گرفته است که امید می‌رود همکاری‌های لازم در این زمینه مبنای کار باشد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: منابع خوبی در سطح ملی برای بنیاد مسکن با هدف کمک به عمران و آبادانی روستاها در نظر گرفته شده که به همین منظور انتظار می‌رود در این راستا اقدامات خوبی در این زمینه انجام یابد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس تصریح کرد: اجرای این طرح‌ با 10 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های هادی در ده روستای استان پیش‌بینی شده که با تأمین قیر رایگان در دستور کار است.

نظری‌خانقاه اظهار کرد: مقاوم‌سازی مسکن روستایی با تأمین تسهیلات کم‌بهره به میزان 200 میلیون تومان در دستور کار است و در این زمینه دولت و نجلس پشتیبانی‌های لازم را در این زمینه به عمل می‌آورد.

وی تصریح کرد: اجرای طرح بازنگری 16 طرح هادی در روستاهای استان در دستور کار قرار گرفته و به همین منظور درصدد کسب رضایت روستاییان هستیم.

نظری‌خانقاه افزود: عمده مشکل روستاییان مربوط به عمران و آبادانی و آبرسانی در شرایط خشکسالی است که به همین منظور تلاش دولت سیزدهم و مجلس باید توجه ویژه به محرومیت‌زدایی و تقویت مؤلفه‌های عمران و آبادانی داشته باشد.

وی افزود: دستیابی به اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی در روستاها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی و تلاش برای دستیابی به مهاجرت معکوس را با جدیت دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :