کد خبر: 4059067
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹

احداث 8 هتل در شهرستان‌‌های اردبیل

مدیرکل‌ اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: هم‌اکنون هشت پروژه احداث هتل در شهرستان‌های استان اردبیل در حال احداث است که امسال شاهد بهره‌‌برداری از اغلب این پروژه‌ها خواهیم بود.

هتلبه‌ گزارش ایکنا از اردبیل، نادر فلاحی، مدیرکل‌ اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل، دوم خردادماه، ضمن اعلام این خبر در اردبیل اظهار کرد: توسعه بخش گردشگری و زیرساخت‌های این بخش در تمامی شهرستان‌های استان از مهمترین برنامه‌های این اداره‌کل به شمار می‌رود که در همین راستا در کنار سایر طرح‌ها، هشت پروژه احداث هتل در شهرستان‌ها در حال احداث است.

مدیرکل‌ اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: این هتل‌ها که شامل هتل‌های یک، سه، چهار و پنج‌ستاره بوده، در شهرستان‌های بیله‌‌سوار، پارس‌آباد، سرعین، خلخال، مشگین‌شهر، نیر و نمین احداث می‌شود تا زمینه برای توسعه خدمات‌رسانی به گردشگران را فراهم آورند.

وی گفت: در مجموع برای احداث این هتل‌ها بیش از 390 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و در کنار آن برای اجرای برخی پروژه‌ها نیز تسهیلاتی ارائه شده تا با راه‌اندازی این هتل‌ها 625 تخت به ظرفیت هتل‌های استان اضافه شود.

فلاحی، از افتتاح 6 مورد از این هتل‌ها تا پایان سال‌جاری خبر داد و افزود: پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها بین 40 تا 90 درصد است که تلاش و جدیت بر بهره‌برداری از آنها تا پایان سال است و دو طرح باقی‌مانده نیز در سال‌های آینده افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل‌ اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به نقش این پروژه‌ها در توسعه اشتغال در شهرستان‌ها بیان کرد: راه‌اندازی این هتل‌ها علاوه بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان برای بیش از 270 نفر نیز اشتغال ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :