کد خبر: 4058213
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹

جشن شکرگزاری قرآن‌آموزی در لاهرود برگزار شد + عکس

جشن تکلیف و شکرگزاری کسب مهارت قرائت قرآن با حضور دختران دانش‌آموز در آستان مقدس امامزاده سیدابراهیم خراسانی(ع) شهر لاهرود استان اردبیل برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن صفری، امام‌جمعه لاهرودبه گزارش ایکنا از اردبیل، دانش‌آموزان دختر 9 ساله شهر لاهرود با برگزاری جشن تکلیف در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده سیدابراهیم خراسانی(ع) برای کسب مهارت قرآن‌آموزی از خداوند شکرگزاری کردند.

حجت‌الاسلام حسن صفری، امام‌جمعه لاهرود، ۲۹ اردیبهشت‌ماه در این مراسم با اشاره به اینکه قرآن تنها راه هدایت بشر است، اظهار کرد: با تلاوت و تدبر در کلام خدا می‌توانیم به سعادت دنیوی و اخروی دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه آشنایی هرچه بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان با قرآن کریم، این کتاب کامل، می‌تواند در پرورش نسل صالح جامعه بسیار مهم باشد، افزود: فعالیت‌های قرآنی و مأنوس شدن نسل جوان با احکام الهی، از اولویت‌های اساسی است و برای تحقق این مهم باید اهتمام ویژه داشته باشیم.

امام‌جمعه لاهرود در ادامه با تبریک به دخترانی که به سن تکلیف رسیده‌اند، گفت: تکلیفی که از سوی خداوند بر عهده ما گذاشته می‌شود برای سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت خود ماست و شما از امروز در برابر خداوند باید با انجام تکالیف دینی که بر شما واجب کرده کارهای بزرگ انجام دهید تا سعادتمند شوید.

وی ادامه داد: رسیدن به سن تکلیف رویداد و واقعه‌ای زیبا در زندگی ما و آغاز فصل عبادت و بندگی و ارتباط انسان با خداوند متعال است. رعایت حجاب و عفاف، احترام به والدین و نماز خواندن از مهم‌ترین کارهای مهم شما از زمان رسیدن به سن تکلیف است که باید بیشتر از گذشته به آنها توجه کنید.

امام‌جمعه لاهرود یادآور شد: مادران امروز، دختران دیروز هستند و همان‌گونه که والدین‌شان برای آنها زحمت کشیده و آنها را به گونه‌ای تربیت کرده‌اند که نسل‌های آینده‌ساز را آماده کنند، نقش و وظیفه‌‌ای سنگین بر دوش خود دارند. آنها دختران و پسران خود را باید به‌گونه‌ای تربیت کنند که در آینده برای جامعه و کشورشان نقش مهم خود را به نحو احسن ایفا کرده و کشورشان را به سوی پیشرفت و تعالی انسانی ببرند.

وی در ادامه افزود: خانواده مهم ‌ترین رکن تشکیل‌دهنده جامعه و کشور است و مادران عنصر مهم و اصلی آن خانواده هستند، این مادران هستند که قادرند فرزندانشان را به‌گونه‌ای تربیت کنند که بتوانند کشور سرافرازمان را به والاترین مقام برسانند.

اجرای سرود، پخش کلیپ و اقامه نماز جماعت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :