کد خبر: 4056308
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷

سیاست اقتصاد کنونی کشور برای جلوگیری از شکستن استخوان مردم است

معاون سیاسی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: نیازمند مدیریت و سیاست اقتصادی کنونی برای جلوگیری از شکستن استخوان مردم هستیم که خوشبختانه دولت سیزدهم شرایط و وضعیت را به مرحله‌ای رسانده که در حال انجام جراحی است.

پناهیان معاون سپاه اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، سرهنگ محسن پناهیان، معاون سیاسی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، ۲۱ اردیبهشت‌ماه در  نشست هم‌اندیشی فعالان رسانه‌ای با موضوع مشکلات روز جامعه در اردبیل، اظهار کرد: شرایط فعلی دنیا در مرحله انتقال قدرت از کانونی به کانو‌ن‌های دیگر است که نظر کارشناسان و اساتید خبره دنیا در این زمینه به‌کارگرفته می‌شود.

وی افزود: نیازمند مدیریت و سیاست اقتصادی کنونی برای جلوگیری از شکستن استخوان مردم هستیم که خوشبختانه دولت سیزدهم شرایط و وضعیت را به مرحله‌ای رسانده که در حال انجام جراحی است و اگر از هم‌اکنون اقدامی انجام نیابد بی‌شک شاهد قطع عضویت خواهیم شد.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ادامه داد: باید با در نظر گرفتن تامین امنیت غذایی و جلوگیری از هر گونه سواستفاده احتمالی برنامه داشته باشیم و برخی موارد با تعریف منافع ملی کشور نیازمند تلاش همه‌جانبه مسئولان و مردم است.

پناهیان اظهار کرد: رانت و اختلاس‌ها با جدیت همچنان ادامه دارد و در این زمینه علی‌رغم نظارت و بازرسی‌ها هر چند زیاد اما کافی و جوابگو نیست و باید در این زمینه راهکارهای اساسی اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: نباید شرایط را به گونه‌ای ادامه دهیم که با یک شایعه در فضای مجازی کمبود آرد و نان به یک معضل اساسی تبدیل شود در حالی که موضوع بحث دیگری و نباید شرایط به گونه‌ای باشد که برای تامین نهاده‌های دامی دامدار و مرغدار به دلالان باج دهند.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: همچنان 55 میلیارد دلار در جیب دلالان است و نباید بستر فساد و رانت در جامعه به کسی داده شود بلکه باید برای جلوگیری از این موضوع اقدامات اساسی انجام یابد.

پناهیان اظهار کرد: برنامه‌ریزی در راستای ارائه یارانه با هدف خدمت به جیب مردم و جلوگیری از مفاسد اقتصادی و مقابله با رانت‌خواران امری لازم و ضروری است و باید موضع دشمنان را در این راستا شناسایی و به یک شاخص تبدیل کنیم.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: دولت اعلام کرد که حذف ارز ترجیحی نداریم بلکه هدف مدیریت و ساماندهی آن است چرا که با توجه به ظرفیتی که داریم می‌توانیم دوبرابر نیاز مواد غذایی کشور را تامین کنیم.

پناهیان افزود: وقتی ارز به واردات اختصاص یابد مزیتی برای تولیدکننده داخلی نخواهد داشت و متاسفانه امنیت واردات غذایی در کشور ایران صفر است در حالی که واردات غذایی در دنیا در دست نهادهای نظامی و امنیتی است.

وی بیان کرد: در حال حاضر با هدف ساماندهی و مدیریت‌های لازم در این زمینه قرارگاه امنیت غذایی برای تامین امنیت غذایی راه‌اندازی شده تا با شناسایی و احصای نیازهای ما برای به دست آردن نیازهای کشور اقدامات لازم انجام شود.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: متاسفانه سهمیه کل مردم به نفع اقشار متوسط به بالای جامعه است به طوری که استفاده با منافع شخصی بیش از حد نیاز استفاده می‌شود و افراد نیازمند و واجد شرایط با مشکل مواجه می‌شوند.

پناهیان افزود: مراودات تجاری با کشورهای اروپایی فقط 5 میلیون دلار است  در حالی که تمرکز خود را به این کشورها داریم در حالی که تنها با کشور عراق سه برابر این میزان مرادوات تجاری انجام می‌شود و این موضوع نشان می‌دهد که در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های اساسی داشته باشیم.
 
وی تصریح کرد: انتقاد رسانه‌ها اگر به خاطر انتقام نباشد یک برکت بزرگ است و باید از این انتقادات برای حفظ منافع ملی استفاده شود و در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر محقق شود.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: با هدف تسهیل در ارائه تسهیلات نیز صندوق توسعه و عدالت در استان‌ها تشکیل یافته تا نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی اقدام و وام‌های تکلیفی از منابع این صندوق پرداخت شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :