کد خبر: 4043128
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸

پذیرش پنج واحد و ۶ طرح جدید با برگزاری پنجمین جلسه شورای جذب و خروج واحدها در مرکز رشد فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

جهاد دانشگاهی اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، پذیرش پنج واحد و ۶ طرح جدید، ۲۴ اسفندماه، با برگزاری پنجمین جلسه شورای جذب و خروج واحدها در مرکز رشد فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

بر این اساس تقاضای شرکت «دهقان مزرعه محسنین با طرح تولید بذر و نشاء گیاهان دارویی در حال انقراض»، هسته در حال ثبت «بسته بندی برزگر» با ایده «ارده و عسل تک نفره»، هسته در حال ثبت «نیل» با طرح دست «سازه های ارگانیک»، شرکت «مهرآرتاناب اورانوس» با طرح «صادرات محصولات تجاری شده مرکز رشد»، شرکت «پژوهشگران داروی سبز» با ایده «محلول گیاهی غرغره گلو موثر بر تسکین سرفه»، هسته در حال ثبت «امین مدیفارم آبادیس ایرانیان» با ایده «داروی گیاهی موثر بر اختلالات سیستم قلبی عروقی» در مرحله پیش رشد مورد پذیرش قرار گرفت تا امکان تحقیق و توسعه و فرآیند تولید و تجاری‌سازی آن‌ ها آغاز شود.

همچنین بر اساس تصمیمات این شورا، ادامه استقرار شرکت‌های «آریا دانش امید نیکا» که در مرحله پیش رشد در مرکز مستقر شده بود، «نقش‌آفرینان شهر گیاه» و «طبیعت جوان گستر ریحان» به دلیل عدم پیگیری امورات و همچنین تغییر مسیر فعالیتی و عدم تشکیل تیم‌های کاری در مرکز رشد لغو شد.

این شورا همچنین تمدید قرارداد حق انتفاع 16 شرکت به مدت یک سال دیگر با رعایت دستورالعمل‌های مرکز و چند عنوان حمایت از واحدهای مستقر را مورد تصویب قرار داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: