کد خبر: 4041028
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸

اصناف اردبیل در نحوه بررسی اقلام قاچاق از سوی پلیس با مشکل مواجه است

استاندار اردبیل، گفت: اصناف اردبیل در نحوه بررسی اقلام قاچاق از سوی پلیس با مشکل مواجه است که در این زمینه با سوق‌یابی به سمت نگرش و روش‌های مثبت درصدد هستیم توسعه اقتصادی و رونق بازار را رقم زده و شاهد بهبود فضای کسب و کار در استان با رفع مشکلات سامانه جامع تجارت باشیم.

حامد عاملی استاندار اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل، ۱۶ اسفندماه، در دیدار با اصناف استان اردبیل، اظهار کرد: متاسفانه در شرایط کنونی برخی شغل‌های مزاحم در استان سبب شده تا ترافیک در مرکز شهر ایجاد شود که به همین منظور احداث شهرک‌های صنفی در استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته و باید مورد توجه باشد تا بتوانیم با راه‌اندازی این شهرک شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم.

وی بیان کرد: از رویکردهای مهم مسئولان استانی اهمیت‌بخشی به رونق فضای کسب و کار و اقتصاد است تا بتوانیم با تلاش برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی استان جزو استان‌های موفق باشیم و وضعیت درآمدی و اقتصادی استان را با همدلی و مشارکت‌های همه‌جانبه برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی گام‌های اساسی و هدفمند برداشته شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: از مشکلات بخش اصناف نحوه بررسی اقلام قاچاق از سوی پلیس است که در این زمینه با سوق‌یابی به سمت نگرش و روش‌های مثبت درصدد هستیم توسعه اقتصادی و رونق بازار را رقم زده و شاهد بهبود فضای کسب و کار در استان با رفع مشکلات سامانه جامع تجارت باشیم.

عاملی بیان کرد: تامین زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌های مختلف توسعه‌ای سبب شده تا بتوانیم منابع درآمدی استان را به رشد 2 برابری برسانیم و در این زمینه شرایط مطلوبی را برای زندگی در استان فراهم کنیم که این مسئله نیازمند توجه به بخش‌های مختلف همچون تقویت حوزه گردشگری و زنجیره تولید در بخش صنعت اشاره کرد.

وی اظهار کرد: ایجاد تغییر و تحول در ایده‌ها و دیدگاه مسئولان و متولیان اجرایی سبب شده اعتبارات خوبی برای حوزه‌های مختلف استان در نظر گرفته شود تا شاهد توسعه استان با توجه به راه‌های ارتباطی و تقویت پروژه‌های زیربنایی و عمرانی باشیم چرا که استان اردبیل 12 درصد از سرانه متوسط کشور در طول بزرگراه عقب مانده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: اختصاص 9 هزار میلیارد ریال برای حوزه‌های مختلف استان از سفر رئیس‌جمهور در نظر گرفته شده که امیدواریم با تزریق این اعتبارات شاهد رفع بخشی از مشکلات در این حوزه باشیم.

عاملی تصریح کرد: مصمم به تکمیل راه‌آهن اردبیل - میانه با سرعت‌بخشی به اجرای آن هستیم و در این زمینه در بحث فرودگاه نیز سعی و تلاش ما بر این است تا لغو پروازها را به حداقل رسانده و یک آشیانه هواپیمای اختصاصی در فرودگاه اردبیل مستقر کنیم.

وی بیان کرد: رونق اقتصادی و افزایش سرانه درآمد مردم استان سبب شده تا پروژه‌های مختلفی همچون احداث 4 پست تولید برق و اجرای خط دوم انتقال گاز میانه - اردبیل در دستور کار قرار گرفته و نیاز است تا با کارهای جدی و اساسی مسیر توسعه استان رقم بخورد تا شاهد افتتاح بخشی عظیم از پروژه‌ها در سال آینده باشیم.

استاندار اردبیل افزود: از طرفی افزایش سرانه درآمد مردم استان و توسعه بخش کشاورزی با افزایش تولید محصولات برای ایجاد درآمد یک میلیارد دلاری در این بخش امری مهم و اساسی است و بایستی با کنار گذاشتن تنگ‌نظری‌ها و تغییر نگرش‌ها بتوانیم این رویکرد را در استان تحقق بخشیم چرا که نگاه شفاف به حوزه سرمایه‌گذاری امری مهم و اساسی است.

عاملی افزود: رفع مشکلات و نارسایی‌ها برای بهبود فضای کسب و کار همکاریی با اصناف برای جلب رضایت مردم از دیگر موارد مهمی است که ما را در رفع مشکلات اقتصادی استان رهنمون خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :