کد خبر: 4030694
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷

انتشارت جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب «گونه‌های شاخص گیاهان دارویی شمال غرب ایران» را در دو فصل و 112 صفحه منتشر کرد.

کتاب گونه‌های شاخص گیاهان دارویی شمال غرببه گزارش ایکنا از اردبیل، انتشارت جهاد دانشگاهی استان اردبیل، سوم بهمن‌ماه، کتاب «گونه‌های شاخص گیاهان دارویی شمال غرب ایران» را در دو فصل و 112 صفحه منتشر کرد.

این کتاب با رویکردی به حوزه کشاورزی و منابع طبیعی به ویژه باغداری و گیاهان دارویی توسط دکتر حسین کربلائی خیاوی، دکتر یونس رستمی‌کیا و دکتر علی صمدزاده از اعضای هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل تألیف شده است.

کتاب مذکور، با چاپ رنگی و معرفی هفتاد گیاه دارویی شاخص شمال غرب ایران، به تبیین تفاوت دامنه تحمل اکولوژیک، شرایط رویشی و نیز بستر کاشت گونه‌های دارویی بومی این منطقه با سایر مناطق ایران، ناشناخته بودن پتانسیل رویشی و زایشی بسیاری از گونه‌های دارویی این گیاهان و اهلی کردن گیاهان وحشی از طریق شناخت و فراهم کردن نیازهای بوم شناختی و اعمال برخی تمهیدات و مراقبت های لازم تا استقرار کامل آن‌ها تاکید دارد.

چاپ اول کتاب «گونه‌های شاخص گیاهان دارویی شمال غرب ایران» با قیمت 50 هزار تومان در زمستان 1400 توسط انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل منتشر شده است و علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با شماره 33749503-045 داخلی 111 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: