کد خبر: 4030132
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: انتظار می‌رود با توجه به بارش سنگین برف و تلاش دستگاه‌های خدمات‌رسان در استان اردبیل پیش‌بینی اتفاقات قبل از بحران باید مورد توجه واقع شود.

علی نیکزاد مجلسعلی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: با توجه به بارش سنگین برف و تلاش دستگاه‌های خدمات‌رسان در استان اردبیل پیش‌بینی اتفاقات قبل از بحران باید مورد توجه واقع شود چرا که علی‌رغم داشتن امکانات و ظرفیت بخش خصوصی می‌توان در این شرایط اقدامات لازم را برای رفع مشکلات و بحران‌ها در این شرایط به کارگرفت.

وی بیان کرد: در ارتباط با لغو پروازهای اردبیل پیگیری‌های لازم انجام یافته تا دلیل لغو این پروازها در استان مشخص شود و باید درصدد پیش‌بینی اتفاقات قبل از بحران‌ها باشیم که به همین منظور برگزاری جلسات متعددی در این زمینه محقق شده تا هر چه سریع‌تر بحران‌ها و مشکلات برطرف شود.

نائب رئیس مجلس تصریح کرد: رفع مشکلات آب و برق استان اردبیل طی مصوب اعتبارات عمرانی سفر رئیس‌جمهور به استان به میزان 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی و 8 هزار و 444 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی رقم خورده که از طریق مجمع نمایندگان از وزرا پیگیری خواهد شد تا مشکل مردم استان در این زمینه برطرف شود.

نیکزاد با اشاره به تولید یک هزار و 105 مگاوات برق در استان نیز گفت: مصرف استان در حدود 460 مگاوات بوده و اضافه تولید وارد شبکه سراسری می‌شود که سال آینده در صورتی که بتوانیم این میزان را به 480 مگاوات برسانیم رفع مشکل برق استان حتمی خواهد بود که این موضوع نیز به نوبه خود حائز اهمیت اساسی است.

وی اظهار کرد: آبگیری سد عمارت در طول امسال یکی از موارد حائز اهمیت و ضروری است و تامین حق‌آبه رود ارس نیز از اهم مواردی است که با هدف توسعه بخش کشاورزی مغان مبنای کار قرار گرفته چرا که با دسترسی به این دو مورد انتقال 50 میلیون مترمکعب آب از طریق سدهای شمال و جنوب استان مشکل آب اردبیل را برطرف می‌کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رفع مشکلات استان را با جدیت پیگیری می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر با مدیریت شرایط بحرانی وضعیت را به شرایط عادی رسانده و با مدیریت صحیح بحران در روزهای آینده دغدغه‌ها و نارضایتی مردم را برطرف کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: