کد خبر: 4029637
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳

مسئول فرهنگی قرآنی کانون رقیه(س) اردبیل، گفت: پویش «ختم تلاوت قرآن»، از ۲۸ آذرماه الی ۲۸ دی‌ماه به همت مجمع حسینی و قرآنی استان بصورت مجازی، برگزار شد.

اجرای طرح مجازی «ختم تلاوت قرآن» در اردبیلاعظم پیری، مسئول فرهنگی قرآنی کانون رقیه(س) اردبیل، در گفتگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: پویش «ختم تلاوت قرآن»، از ۲۸ آذرماه الی ۲۸ دی‌ماه به همت مجمع حسینی و قرآنی استان بصورت مجازی، برگزار شد.

وی افزود: در این ماه‌های پایانی سال بهترین فرصت برای تأمل و تدبر در این کتاب نورانی است تا بتوانیم با بهره جستن از آن برنامه و روش زندگی خود را در راستای خواست خدواند متعال در سالی جدید به کار گیریم.

پیری اظهار کرد: در این طرح جمعی ختم قرآن مجید، مخاطبان یک صفحه از کلام وحی را تلاوت کرده و درختم جمعی قرآن به نیت سلامتی همه بشریت شرکت کردند و از برکات ده‌ها ختم جمعی قرآن کریم بهره‌مند شدند.

مسئول فرهنگی قرآنی کانون رقیه(س) اردبیل، تصریح کرد: این برنامه قرآنی جهت ترویج و نشر مفاهیم قرآن کریم به‌عنوان سیره عملی شهدا است که با استقبال اعضای این موسسه مواجه شد.

وی ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی با محوریت قرآن کریم و یاد و خاطره شهدا همیشه مخاطبان زیادی داشته و امیدواریم بتوانیم با این برنامه زمینه ترویج فرهنگ اسلامی-ایرانی را در جامعه فراهم کنیم.

پیری تاکید کرد: تکیه بر نقاط مشترک پیروان ادیان آسمانی و پایبندی به اصول انسانی، تلاش برای ریشه‌کنی هرگونه ناهنجاری، ناپاکی، اختلاف و مخالفت با حق و درستی، شاخص‌هایی است که ظرفیت جهان شمولی قرآن را به نمایش گذاشته است.

مسئول فرهنگی قرآنی کانون رقیه(س) اردبیل، خاطر نشان کرد: جامعه قرآنی پشتوانه مالی ندارد و این در حالی است که ما استعداد‌های قرآنی بسیاری داریم تا در مناطق محروم به آموزش مفاهیم و پویش‌های قرآنی بپردازند.

وی بیان کرد: جامعه اسلامی برخاسته از آموزه‌های قرآنی است و دشمن تلاش می‌کند تا این ارزش‌ها و آموزه‌ها را از آن سلب کند و بهترین زبانی که می‌توان از طریق آن پیام قرآن را تبیین کرد، تقویت مربیان قرآنی و ترویج آموزه‌های دینی در جامعه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: