کد خبر: 4028004
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴

اهدای ۹۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند اردبیلی

مدیرکل اداره کمیته امداد استان اردبیل از اهدای ۹۱۰ سری جهیزیه در طول ۹ ماهه سال‌جاری به نوعروسان تحت کمیته امداد استان خبر داد.

اهدای ۹۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند اردبیلیبه گزارش ایکنا از اردبیل، حسین دشتی، مدیرکل اداره کمیته امداد استان اردبیل، ۲۱ دی‌ماه، با بیان اینکه در اجرای مرحله چهارم رزمایش ایران همدل با کمک و حمایت خیران ۹۱۰ نفر از نوعروسان تحت حمایت در ۹ ماهه سال‌جاری راهی خانه بخت شده‌اند، افزود: برای تأمین جهیزیه این نوعروسان مبلغ ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۷۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند زیرحمایت این کمیته، و بیش از ۱۲ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به فرزندان پسر مددجو(درقالب هدیه ازدواج) اهدا شده است.

دشتی گفت: زوج‌های جوان در کنار جهیزیه و مسکن، بیش از هر خدمت دیگری نیازمند شغل هستند که در این زمینه حوزه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) برنامه‌های قابل توجهی را پیش‌بینی کرده است.

مدیرکل اداره کمیته امداد استان اردبیل، اظهار کرد: تلاش کمیته امداد فراهم کردن زمینه ازدواج موفق و زندگی پایدار است که بر همین اساس، علاوه بر اهدای جهیزیه و کمک هزینه‌های ازدواج، ارائه خدمات مشاوره قبل و بعد از ازدواج و دوره‌های آموزشی با هدف تحکیم بنیان خانواده، آموزش مهارت‌های زندگی اسلامی، تربیت فرزند و آیین همسرداری برای نوعروسان و زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :