کد خبر: 4028003
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه قاچاق کالا یکی از معضلات اساسی در مسیر رونق تولید و اشتغال است، گفت: مبارزه جدی و قاطعانه با قاچاق کالا بهترین راهکار برای حمایت از تولید داخلی است.

حسین کثیرلو رئیس کل دادگستری اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو، رئیس کل دادگستری استان اردبیل، 21 دی‌ماه در نشست با مسئولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری در اردبیل، اظهار کرد: مبارزه با قاچاق  کالا یکی از اولویت‌های اصلی قوه قضائیه بوده و دستگاه قضایی استان بر همین مبنا و در تعامل، همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی همواره تمام ظرفیت خود را برای مقابله قاچاق کالا و ارز به‌کار می‌بندد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه قاچاق کالا یکی از معضلات اساسی در مسیر رونق تولید و اشتغال قرار گرفته، مبارزه جدی و قاطعانه با قاچاق کالا از جمله مبارزه با دانه‌درشت‌ها، بهترین راهکار برای حمایت از تولید داخلی بوده و این امر به جد در استان پیگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه با توجه به مسائل و مشکلات موجود در سازمان اموال تملیکی به ویژه در بحث ورود و خروج اموال، بر لزوم استفاده از سیستم‌های الکترونیکی در سازمان اموال تملیکی تأکید کرد.

نماینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری، نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته در استان در خصوص مبارزه با قاچاق  کالا و ارز اظهار کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل یک استان مرزی است همواره مورد توجه قاچاقچیان بوده، لیکن برخوردهای قاطع  صورت گرفته با متخلفان از سوی دستگاه قضایی که با هماهنگی مردم و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان، سبب شده تا سودجویان  و متخلفان در رسیدن به اهداف خود ناکام بمانند.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست کلان کشور و تأکید روسای سه قوه مبنی بر تعیین تکلیف اموال تملیکی، اقدامات فوری برای سازماندهی به اینگونه اموال  از جمله؛ آگهی مزایده و اطلاع رسانی آن به عموم  مردم و نیز ثبت و ضبط  دقیق آن  با سیستم‌های الکترونیکی زیر نظر کارگروه نظارت به جد دنبال می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: