کد خبر: 4027283
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
استاندار اردبیل:

جامعه امروزی نیازمند نیروهای توانمند و نخبه است

استاندار اردبیل، گفت: هم‌اکنون به جامعه‌ای نیاز داریم که در کنار توسعه و رشد، تربیت نیروهای انسانی خلاق و توانمند را به همراه داشته باشد.

سیدحامد عاملی استانداریبه گزارش ایکنا از اردبیل، سید حامد عاملی، استاندار اردبیل، ۱۹ دی‌ماه، در نشست با اعضای هیئت امنای خانه ریاضیات استان اردبیل، اظهار کرد: تربیت و تقویت نیروی انسانی مبتکر و اهل علم نیازمند حمایت از علوم پایه است که تمام محاسبات مهندسی و عمرانی مشمول این طرح می‌شود و به همین منظور امری لازم و ضروری است تا در راستای پرورش استعدادهای استان به این علوم توجه ویژه‌ای گمارده شود.

وی بیان کرد: راه‌اندازی خانه ریاضیات در استان به عنوان امری ارزشمندی و مهم مبنای کار قرار گرفته که در این راستا درصدد هستیم برای تقویت نیروی انسانی قوی و دارای بنیه علمی استعدادهای لازم را شکوفایی بخشیده و از ظرفیت خانه ریاضیات برای تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه استفاده کنیم که این موضوع امری مهم و اساسی است.

استاندار اردبیل، تصریح کرد: منابع انسانی به عنوان سرمایه اصلی جوامع است که به عنوان اصلی‌ترین منبع تولید ثروت نیز محسوب می‌شود که به همین منظور به جامعه‌ای نیاز داریم که توسعه و رشد را به همراه تربیت نیروهای انسانی خلاق و توانمند داشته باشد و به عنوان نیروی انسانی متفکر و خلاق برای دیگران سودآور بوده و تولید ثروت کند.

عاملی اظهار کرد: داشتن برنامه در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش نیازمند داشتن برنامه‌های منسجم و اساسی است که به همین منظور درصدد تکمیل محورهای اقتصاد و تعلیم و تربیت هستیم و اگر استعداد درخشان و نخبه علمی در این مجموعه رشد و پرورش پیدا کند بی‌شک نشان دهنده عمل به رسالت و وظایف خودمان است.

وی تصریح کرد: جوانان و نخبگان علمی سرمایه‌های آینده این ممکلت هستند که امری لازم و ضروری است که مسئولان و دستگاه‌های مربوطه حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشند و انتظار ما از ارگان‌های مربوطه این است که در کمک به این مجموعه‌ها کم‌کاری نداشته باشند و برای توسعه شاخص‌های آینده استان نسبت به رشد و پرورش استعدادهای درخشان فکری و علمی گام بردارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :