کد خبر: 4010461
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳

طرح قرآنی «تحکیم و تعالی خانواده» در اردبیل برگزار شد + فیلم

طرح قرآنی «تحکیم و تعالی خانواده» از سوی خانه قرآنی رقیه(س) اردبیل، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

«تحکیم و تعالی خانواده»به گزارش ایکنا از اردبیل، طرح «تحکیم و تعالی خانواده» از سوی خانه قرآنی رقیه(س) اردبیل، با حمایت حوزه ۶ بسیج خواهران حضرت سمیه(س) و با همکاری خیرین و هیئت امنای پایگاه ام‌لیلا اردبیل، ۱۳ آبان‌ماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

در قالب این طرح، کلاس‌‌های آموزشی و مشاوره با حضور مدرسان دانشگاه‌های استان در محل حسینیه حضرت رقیه(س) برپا شد، از مزایای شرکت در این طرح رایگان می‌توان به اهدای جوایز نقدی و کمک‌هزینه جهیزیه، برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی، مشاوره روانشناسی و اعطای گواهینامه اشاره کرد.

مخاطبان این طرح دختران و پسران مجرد، زوجین بدون فرزند و والدین دارای فرزندان کودک و نوجوان بودند، علاقه‌مندان برای شرکت در دوره دوم این طرح قرآنی، تا ۲۰ آبان‌ماه، مهلت دارند به منظور ثبت‌نام، با شماره ۰۹۱۴۷۰۷۲۸۰۱ تماس حاصل فرمایند.

اصول، مبانی و اهداف برگزار شده در طرح قرآنی «تحکیم و تعالی خانواده» به شرح زیر است؛

۱_ نظام زوجیت از ارکان عالم خلقت و از آیات و نشانه های الهی است و وحدت زن و مرد

در ابعاد انسانی و اختلاف آنها در بعد بشری از شاهکارهای خلقت و موجب تداوم و تکامل حیات آنان است.

۲_ زن و مرد بر اساس حکمت الهی با لحاظ تفاوت‌های طبیعی آن‌ها باید از حقوق انسانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی عادلانه برخوردار شوند.

۳_ خانواده واحد بنیادین جامعه و کانون اصلی رشد و تعالی انسان است، قوانین و مقررات و برنامه‌های کشور باید در جهت آسان کردن تشکیل خانواده، حمایت و پاسداری از قداست آن و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی باشد.

۴_ نتایج ازدواج ایجاد مؤدت، رحمت و آرامش میان زن و شوهر است و با تکریم و احسان توسط فرزندان و رحمت و تربیت توسط والدین تداوم و تکامل می یابد.

۵_ اعضای خانواده بویژه والدین نسبت به حفظ حرمت و صیانت خانواده از آفات و آسیب‌ها و توانا نمودن اعضا در ابعاد شناختی و رفتاری جهت هدایت آنها در مسیر الی‌الله و حصول به حیات طیبه مسئول می‌باشند.

۶_ تربیت و عواطف اجتماعی به عنوان مهمترین ویژگی‌های نظام انسانی از خانواده نشأت می‌گیرد و توجه به نقش محوری زن به عنوان محور عاطفه و تربیت و نقش محوری مرد در امر تربیت و تأمین معیشت و اداره زندگی، امری ضروری است.

اهداف :

۱_ تحقق دیدگاه اسلام در خصوص اهمیت جایگاه، منزلت و کارکردهای خانواده در نظام اسلامی

۲_ حمایت از تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده و پیشگیری از تزلزل و فروپاشی آن

۳_ ارتقاء سطح فرهنگی و تربیتی اعضای خانواده به منظور ایفای نقش آن در سلامت و بهبود فرهنگی جامعه

۴_ همگرایی و هماهنگی در کلیه سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در موضوع خانواده به منظور بهبود وضعیت تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده

۵_ آگاهی افراد خانواده نسبت به حقوق و وظایف یکدیگر و زدودن نگرش‌های غلط جامعه

۶_ گسترش و تعمیق ارزش‌های اصیل اسلامی در خانواده برای تربیت نسل سالم، با ایمان، مسئول و مؤثر در رشد خود، خانواده و جامعه

۷_ ایمن‌سازی خانواده از آسیب و بحران‌های اجتماعی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha