کد خبر: 4221317
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷

برگزاری کارگاه آموزشی اصول ارائه موفق در اردبیل

وبینار آموزشی توجیهی اصـول ارائـه موفـق از برنامه‌های جانبی اولین دوره «مسابقات ملی ارائه سه دقیقه‌ای سدید» از طریق رویتاب، سامانه فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد.

مهران محمدیبه گزارش ایکنا، به نقل از جهاددانشگاهی اردبیل، وبینار آموزشی توجیهی «اصـول ارائـه موفـق» از برنامه‌های جانبی اولین دوره «مسابقات ملی ارائه سه دقیقه‌ای سدید»، ۲۳ خردادماه، به مدت ۳ ساعت آموزشی در جهاددانشگاهی استان اردبیل از طریق رویتاب، سامانه فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی، برگزار شد.

در این کارگاه شرکت‌کنندگان بخش‌های مختلف مسابقه ملی ارائه سه دقیقه ای سدید در استان اردبیل، با اصول ارائه موفق و جزئیات مسابقه آشنا شدند.

مهران محمدی، مدیر اجرایی مسابقات سدید در استان اردبیل، در این کارگاه به بیان ویژگی‌های یک سخنور موفق و رعایت اصول و اخلاق سخنوری و استفاده درست از حرکات بدن و لوازم کمک آموزشی پرداخت.

محمدی اظهار کرد: مسابقات سدید بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان، کاربردی‌کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی، ترویج فرهنگ مطالعه و ترویج گفتمان علم است.

وی افزود: مهارت ارائه مطلب و مهارت سخنرانی از جمله مهارتهای مهمی هستند که می‌توانند نقش قابل توجهی در موفقیت شغلی و موفقیت تحصیلی ما داشته باشند.

محمدی خاطرنشان کرد: برای داشتن یک سخنرانی موفق، باید در حالات مختلف تمرین کنید؛ در مقابل دوستانتان، در خلوت خودتان، با چشمان بسته، در حال قدم زدن در باغ و حتی در حالی که پشت میز نشسته‌اید.

وی با بیان اینکه تمرین سخنوری و ارائه نزد افراد قابل اطمینان اهمیت دارد، اظهار کرد: در زمان محدود خود، سخنرانی را تمرین کنید و روی بازخورد صادقانه افرادی که در حضورشان تمرین می‌کنید پافشاری کنید، هدف شما باید به پایان رساندن سخنرانی‌ باشد که ساختارش به واسطه تمرین برای شما عادی شده است، بنابراین، حالا می‌توانید روی معنی مطالبی که قصد دارید بگویید، تمرکز کنید.

مدیر اجرایی مسابقات سدید در استان اردبیل با اشاره به مدل جهانی سه دقیقه ای در ارائه، ادامه داد: یکی از مولفه‌های مهم در این مسابقه مدیریت درست زمان آن هم در مدت کوتاه سه دقیقه می باشد که ارائه‌کنندگان باید پراکندگی مناسبی از محتوای مدنظر خود را در این زمان داشته باشند به گونه ای که تنظیم مطالب متناسب با مدت مشخص باشد.

وی تصریح کرد: این مسابقه می‌تواند تمرین مناسبی برای انضباط کاری و تحصیلی باشد تا در مدت زمان محدود بتوانیم بهترین کارها را با بازدهی و تاثیر بالا انجام دهیم.

انتهای پیام
captcha