جمعیت هلال احمر در ترویج فرزندآوری و تحکیم بنیان خانواده تلاش می‌کند
کد خبر: 4210804
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۵

جمعیت هلال احمر در ترویج فرزندآوری و تحکیم بنیان خانواده تلاش می‌کند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر در ترویج فرزندآوری و تحکیم بنیان خانواده برنامه‌ریزی‌های خوبی داشته و در راستای تحقق آن تلاش می کند.

به گزارش ایکنا، به نقل از جمعیت هلال احمر استان اردبیل، همایش استانی تحکیم بنیان خانواده، فرزندآوری و جوانی جمعیت، ۲۸ فروردین‌ماه، در سال فدک اردبیل به همت جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

در این مراسم حمید قویدل، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل، اظهار کرد: اگر در جامعه بتوانیم فرزندان خود را خوب تربیت کنیم از دل آن‌ها ۳۴۰۰ شهید بر می‌خیزد که نماد استان اردبیل هستند که در دفاع از خاک خود جان به جان آفرین تسلیم کردند و غرور آفریدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: جمعیت هلال احمر در کنار تمامی فعالیت های امداد و نجات خود در بحث‌های فرهنگی، آموزشی و ترویج فرزندآوری برنامه‌ریزی‌های خوبی دارد.

به گفته قویدل فرزندآوری در کنار ازدواج نیز یکی از مقوله‌های بسیار مهم است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است و باید تسهیلاتی نیز برای زوج‌های جوان در نظر گرفته شود تا به سمت فرزندآوری سوق پیدا کنند.

در ادامه اکبر قیامی، سرپرست دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل، تصریح کرد: در بحث تحکیم خانواده و جوانی جمعیت باید نگاه برآیندی و عمیق داشته باشیم.

وی با بیان اینکه فرزندآوری در جامعه اسلامی صدقه جاریه است، افزود: توجه به جوانی جمعیت و فرزندآوری در درجه اول عمل به باورهای دینی ما است که باید به آن به عنوان یک ارزش دینی عمل کنیم.

قیامی فرزند صالح و صالحه را از مزایای تقویت باورهای دینی در جامعه دانست و گفت: امنیت و آرامش افراد در گرو تعادل خانواده است و فرزندان تعادل بخش آن بشمار می رود.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه دولت اقدامات تشویقی خوبی در بحث فرزندآوری و جوانی جمعیت داشته است، ولی به نظر کافی نیست چرا که لازم است قوانین حمایت از فرزندآوری نیز تقویت شود.

فرزندآوری یکی از پایه های تحکیم خانواده است

در ادامه افسانه جهانی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، افزود: با وجود اینکه رابطه مستقیمی بین تحکیم پایه های خانواده با فرزندآوری وجود دارد از طرفی فرزندآوری نیز به تحکیم خانواده کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید پایه‌های خانواده محکم باشد باید سرمایه‌های زندگی که فرزندان هستند، نادیده نگیریم.

به گفته مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل یکی از اهداف ازدواج رسیدن به آرامش است، اگر آرامش در فضای خانواده حاکم نباشد به بقیه اهداف زندگی دست نخواهیم یافت.

وی یکی دیگر از اهداف ازدواج را تکثیر نسل دانست و گفت: تولید مثل هدف خلقت را محقق می کند.

جهانی اظهار کرد: با وجود اینکه در سال های اخیر شاهد کاهش ازدواج، افزایش طلاق و کاهش زاد و ولد هستیم باید با برنامه‌ریزی درست در جامعه به اهداف مورد نظر خود برسیم که این مهم با برگزاری چنین همایش‌هایی محقق خواهد شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: برای اینکه تبلیغات گذشته که شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر را القا می‌کرد از ذهن مردم بزداییم نیاز به برنامه‌ریزی و تبلیغات قوی‌تری داریم که این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی اصلاح سبک زندگی و پرهیز از تجملات را یکی دیگر از راه‌های تحکیم بنیان خانواده و فرزندآوری دانست که در این راه وظیفه بانوان می‌تواند سنگین‌تر باشد.

جهانی گفت: در کنار تلاش مردم در بحث جوانی جمعیت دولت نیز باید برای حل مسائل و مشکلات مردم قدم بردارد و بحث اقتصاد و اشتغال را در جامعه حل کند.

انتهای پیام
captcha